Cierpienie karpi – źle, śmierć dzieci – dobrze? Maja Ostaszewska tym razem przeciw zabijaniu ryb

Aktualizacja: 2016-12-23 5:45 pm

Zaangażowana w proaborcyjny Czarny Protest aktorka Maja Ostaszewska ma w sobie wiele empatii i współczucia, gdy chodzi o los… karpi. Takiej troski zabrakło jej jesienią tego roku, gdy w Sejmie ważyła się przyszłość bezbronnych, nienarodzonych ludzi. Absurdalne, wewnętrznie sprzeczne i zawsze lewackie przekonania polskiej buddystki zdają się nie mieć końca.

Cierpienie karpi - źle, śmierć dzieci - dobrze? Maja Ostaszewska tym razem przeciw zabijaniu ryb

Maja Ostaszewska.
By Ja Fryta from Strzegom (Maja Ostaszewska Uploaded by Dudek1337) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Na facebookowym profilu Mai Ostaszewskiej możemy dostrzec wiele zaangażowania w sprawy niezwiązane z filmem czy teatrem. Jesienią roku 2016 aktorka aktywnie popierała proaborcyjne fanatyczki feministyczne protestujące przeciwko inicjatywie obywatelskiej „Stop Aborcji”, która miała na celu przerwanie trwającej w Polsce rzezi. Wtedy też Ostaszewska utyskiwała na brak „rzetelnej edukacji seksualnej” oraz „dostępu do antykoncepcji”. „Nie składamy parasolek!” – grzmiała.

Aktorka publikuje na FB również treści związane z bieżącą polityką i wypowiada się w sporach zawsze po stronie antyrządowej. Protestowała m.in. przeciwko wypowiedzeniu przez rząd genderowej konwencji antyprzemocowej oraz zapraszała na świętowanie 11 listopada razem z Komitetem Obrony Demokracji. Sprzeciwiała się zwierzętom w cyrkach.

Tym razem buddystka i wegetarianka postanowiła wypowiedzieć się w sprawie potraw spożywanych w Wigilię i Boże Narodzenie przez katolików. Co ciekawe, chociaż jeszcze kilkanaście tygodni temu popierała Czarny Protest dowodząc, że los niewinnych i bezbronnych ludzi jest jej obojętny, to teraz, przed świętami Bożego Narodzenia, pisze o odczuwaniu bólu, strachu i stresu. Nie przez ludzi, a przez zwierzęta.

„Swięta juz za chwilę.Prosze nie kupujcie żywych karpi. Karpie podobnie jak ssaki i ryby odczuwają ból, strach i stres. Bez wody duszą się. Gdyby miały głos, ich krzyk nie dałby nam przejść obok nich obojętnie. Jeśli przez cały rok kupujecie Państwo ryby w płatach i uznajecie je za świeże to prosze zróbcie tak samo w przypadku karpia” – czytamy na profilu Ostaszewskiej (pisownia oryginalna).

Aktorce warto przypomnieć, że nienarodzeni ludzie, których losem nie przejmowała się w trakcie jesiennych czarcich marszów, również są przez naukę zaliczani do grupy ssaków i – zgodnie z jej słowami – „odczuwają ból, strach i stres”. Zaś w obliczu wspomnianego przez Ostaszewską karpiego krzyku, który miałby nie dać nam przejść obojętnie, warto przypomnieć film „Niemy krzyk”. Nie o rybach, a o niewinnych i bezbronnych ludziach mordowanych przez aborterów.

Źródło: FB

MWł

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92409 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]