Dezubekizacja niedoskonała. Morderca ks. Jerzego Popiełuszki spokojny o swoją emeryturę

Aktualizacja: 2016-12-23 5:49 pm

Ustawa dezubekizacyjna nie obejmuje takich ludzi, jak Grzegorz Piotrowski, który zamordował ks. Jerzego Popiełuszkę. Były esbek, żyjący dziś pod zmienionym nazwiskiem będzie pobierał wyższą emeryturę, niż wielu jego dawnych kolegów.

Morderca kapelana „Solidarności” od 15 lat jest już na wolności. Po tym jak odpowiadał za morderstwo ks. Piopiełuszki, został wyrzucony ze służby. Dziś okazuje się, że było to dla niego znakomite rozwiązanie, bo zmiany wprowadzane ustawą dezubekizacyjną, go nie obejmą.

Według moich informacji Grzegorz Piotrowski po zabójstwie księdza Popiełuszki został wyrzucony ze służb i w związku z tym pobiera emeryturę z ZUS. Nie można więc zastosować do niego przepisów objętych ustawą dezubekizacyjną – powiedział se.pl Marek Wójcik (PO), wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Piotrowski ma dziś zatem naliczaną emeryturę według przyjętego w ZUS wzoru ze wskaźnikiem wysokości podstawy wymiaru emerytury 1,3.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak nie odniósł się do sprawy wprost. Potwierdził jedynie, kogo dotyczy ustawa. – Ta ustawa dotyczy tych, którzy są objęci zaopatrzeniem emerytalnym realizowanym przez Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA – mówił. „Morderca Piotrowski jest więc poza ustawą” – podał se.pl.

Źródło: se.pl

MA

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92407 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]