Po zamachu w Berlinie wnioski wyciągają Amerykanie. Ulice patrolują jednostki antyterrorystyczne

Po ataku na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie uzbrojeni policjanci pojawili się na ulicach Nowego Jorku, Chicago, Bostonu oraz w chętniej odwiedzanych miejscowościach wypoczynkowych.

Jak zapewnił John Miller z nowojorskiej policji, wystawienie patroli to nie wszystkie podjęte środki ostrożności, bo policja ściśle współpracuje z przedsiębiorstwami transportu ciężarowego, aby zapobiec ewentualnym atakom. Funkcjonariusze już przekazali instrukcje jak rozpoznawać zagrożenie i jak reagować na podejrzane zachowanie.

Władze Nowego Jorku postanowiły też, że specjalnie chronione podczas okresu Świąt Bożego Narodzenia będą świąteczne targi w Bryant Park oraz na Union Square na Manhattanie. Ścisłym nadzorem objęte będą też: choinka przed Rockefeller Center, Times Square oraz Herald Square, gdzie znajduje się jeden z najsłynniejszych domów towarowych.

Podobne kroki ostrożnościowe podjęły władze w Chicago i Bostonie. Tam na ulicach pojawią się dodatkowe patrole złożone z jednostek antyterrorystycznych. Wzmożona czujność policji nie ograniczy się do okresu świątecznego.

Z Raportu Kongresu USA wynika, że przypadki terroryzmu badane przez FBI były w 80 proc. wynikiem inspiracji płynącej z Państwa Islamskiego.

Źródło: rmf24.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-12-22)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Możemy stwierdzić stanowczo, że informacja powyższa, zaczerpnięta z RMF – notabene specjalizującej się w sensacyjnych pseudo-wiadomościach polskojęzycznej stacji radiowej/portalu internetowego, zarządzanego przez wydawcę Bauer Media Polska a należącą do niemieckiego koncernu Heinrich Bauer Verlag Kommanditgesellschaft – jest nieprawdziwa. Nieprawdziwa, bowiem uzbrojeni policjanci są od dawna obecni na nowojorskich ulicach i jeśli ostatnie wydarzenia w Berlinie wpłynęły na sytuację w wielkich miastach Stanów Zjednoczonych, to jedynie w zakresie jeszcze większej ich obecności i poważniejszej utraty wolności.

Jako przykład zamieszczamy zdjęcie z ulic Manhattanu z dnia 12 grudnia 2016 roku, a więc na wiele dni przed wydarzeniami w Berlinie. Na zdjęciach, jeden z patroli miejskiej policji –  czyli najemnicy uzbrojeni po zęby, a wytresowani przez izraelskich specjalistów od zamordyzmu.

CZYTAJ:

NYPD – Manhattan, 12/12/2016

 

 


 

Skip to content