Apel „Pamiętających o Holokauście” do kierowców w Izrealu: „Trąbcie na znak protestu przeciwko wizycie Benedykta XVI”

Organizacja żydowska zrzeszająca tzw. ocalałych z Holokaustu oraz kolejne ich pokolenia The Generation to Generation-Bearers of the Holocaust and Heroism Legacy wezwała kierowców aby w poniedziałek, 12 maja o godzinie 18:00 rozpoczęli używanie klaksonów samochodowych na znak protestu przeciwko wizycie papieża Benedykta XVI w muzeum Yad Vashem. O tej porze papież ma zacząć przemówienie w muzeum. „Poprzez krótkie trąbienie, obywatele Izraela w całym kraju mogą wyrazić swój niesmak w związku z wizytą papieża, który wspiera negacjonistów Holokaustu oraz ukazujących antysemityzm.” – stwierdza oświadczenie organizacji.

Organizacja przytacza wezwanie papieża o udział w niedawno odbytej międzynarodowej konferencji na temat rasizmu w Durbanie, podczas której przemawiał prezydent Iranu a kilka prosyjonistycznych delegacji – w tym i Polski – wyszła na znak protestu, podczas gdy przedstawiciel Watykanu pozostał na sali.

W oświadczeniu przypomniana została również decyzja o cofnięciu ekskomuniki „negacjonisty Holokaustu”, biskupa Richarda Willimamsona z Bractwa św. Piusa X oraz kontynuowanie przez Benedykta XVI procesu kanonizacyjnego papieża Piusa XII, którego „Żydzi i inni uważają, że nie zrobił wszystkiego aby zatrzymać eksterminacji europejskich Żydów.”

Członkowie tej organizacji – która podejmowana jest systematycznie z honorami przez członków rządu izraelskiego – wzywają rząd aby „przestał ignorować te fakty” i kontynuował naciski aby podczas wizyty papież „wyraził się jednoznacznie absolutnie sprzeciwiając się negowaniu Holokaustu.”

Członek Knessetu, Nitzan Horowitz oświadczył, że będzie bojkotował całą wizytę papieża. „Na papieżu spoczywa odpowiedzialność za cierpienia wielu ludzi.” – powiedział Horowiztz należący do ultra-reakcyjnej socjalistyczno-syjonistycznej partii Meretz.

Horowitz – otwarty homoseksualista – swego czasu zrezygnował z polskiego obywatelstwa, które posiadał po ojcu-emigrancie z Polski, choć przyznaje, że wcześniej intensywnie wykorzystał możliwość posługiwania się polskiem paszportem jeżdżąc jako dziennikarz do różnych „nieprzyjaznych Izraelowi” krajów.

Inny parlamentarzysta izraelski, Michael Ben Ari z Izraelskiej Narodowej Unii organizuje protesty przeciwko przyjazdowi papieża. Nazwał on papieża „antysemitą”, „kryminalistą” i „wrogiem narodu żydowskiego”.

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie

Skip to content