Były szef WSI wśród „obrońców demokracji”. Prof. Cenckiewicz pyta o Dukaczewskiego

Aktualizacja: 2016-12-19 10:10 am

Wśród protestujących „obrońców demokracji” można było dostrzec gen. Marka Dukaczewskiego, byłego szefa WSI i podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. „Jakiej demokracji broni ten bolszewik?” – pytał na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz z IPN.

Czujne oko dziennikarskiej kamery wypatrzyło na organizowanej przez KOD manifestacji „w obronie demokracji” byłego szefa WSI gen. Marka Dukaczewskiego.

[„Jakiej demokracji broni ten bolszewik?]
fot. Twitter

„Ten partyjniak i bolszewik broni dziś demokracji na ulicach Warszawy? Ale jakiej demokracji? Tej socjalistycznej ze stanu wojennego?” – napisał na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz.

Historyk ujawnił w lutym tego roku, że Dukaczewski po wyborach w 1989 roku, szkolił się w instytucji wywiadu wojskowego ZSRS (GRU), a następnie wysłano go do Norwegii, gdzie miał rozpoznać potencjał NATO.

Do momentu publikacji raportu z likwidacji WSI nikt nie przyznawał się do kursów odbywanych w KGB lub GRU. W moim przekonaniu tacy ludzie nigdy nie powinni służyć w armii wolnej Polski – podkreślił Cenckiewicz w TV Republika.

„Zawsze mówiłem, że na tajnych służbach to gen. Dukaczewski Speedy za bardzo się nie znał, za to partii oddał się całym sercem” – czytamy na twitterowym profilu Cenckiewicza. 

luk

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92238 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]