Cenzura wróciła! „Dobra zmiana” zdejmuje piosenkę Witka Muzyka Ulicy z Listy Przebojów Trójki. Za tekst tej piosenki!

Jak to „wróciła”? Nigdzie nie poszła i zawsze z nami była. – admin

Gwiazda warszawskich podwórek a zimą metra (bo pada i wieje), Witek muzyk ulicy przebojem wdarł się w serca Polaków. Z powodu niebanalnych tekstów piosenek i charyzmy scenicznej.

Pomimo to jest ignorowany przez muzyczny mainstream medialny. Jego piosenek nie wysłuchasz w naziemnej telewizji czy w radiu.

Mur nieformalnej zmowy milczenia mógł zostać nadkruszony przez sukces na legendarnej „Liście Przebojów” w III Programie Polskiego Radia. Piosenka „Serce wolności” po początkowych sukcesach została zdjęta z listy!

Tak Witek Muzyk Ulicy pisze na swoim fanpejdżu:

„Koniec naszych wysiłków. Za tekst piosenki Serce Wolności zostałem usunięty z Listy Przebojów Trójki. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY GŁOSOWALI NA PIOSENKĘ I PRZEPRASZAM, ŹE ZOSTALI OSZUKANI.”

Co jest w tekście piosenki co tak bardzo mogło zaważyć o tym, że został on objęty cenzurą „dobrej zmiany” w mediach publicznych? Poniżej fragment tekstu.

Lecę chyba do Londynu, do tych Brytyjczyków synów,
Matka Polka już nie karmi, nie mam za co żyć.
Już trzydziestka mnie przegania a ja ciągle bez mieszkania,
Dobrze że lodówka pełna, to rodziców gest.

Koniec z końcem się nie widzi, bo mamoną rządzą Żydzi,
„Nie chcem ale muszem” jechać – niech to wszystko szlag! (…).

Czyżby to słowa, że „mamoną rządzą Żydzi” tak oburzyły polityczno-poprawny mainstream, który boi się jakichkolwiek podejrzeń o antysemityzm?

Współczesny system bankowy jest wynalazkiem żydowskiej rodziny Rothschildów. Do dziś duży kawałek przemysłu bankowego, który kreuje pieniądz jest w rękach ludzi o tym pochodzeniu. [Duży kawałek to jakieś 90%… – admin]

Spostrzeżenie z dziedziny ekonomii czy historii gospodarki Witka Muzyka Ulicy zasługuje na docenienie, a nie na szykany w postaci usunięcia utworu z listy, na którą głosują słuchacze.

W piosence znalazły się również gorzkie słowa o samej Wielkiej Brytanii.

Niewolnicy nowej ery, wszyscy darmo wykształceni,
Przed królową spodnie zdjęli i jeszcze cieszą się. (…)

Już nie lecę do Londynu, do tych Brytyjczyków synów,
Co we wrześniu nie pomogli, a tu został gruz. (…)

Prawo i Sprawiedliwość w Parlamencie Europejskim jest w koalicji z rządzącą w Wielkiej Brytanii Partią Konserwatywną. Wyobrażacie sobie ten polityczny zgrzyt, kiedy piosenka z takim tekstem zajęłaby pierwsze miejsce na „Liście Przebojów Trójki”?

Po tym nagraniu – właśnie piosenki „Serce Wolności” – które ukazało się na kanale YT i na Facebooku, o Witku Muzyku Ulicy usłyszała Polska.

Za http://www.dzienniknarodowy.pl

Zob. też https://www.facebook.com/witek.muzyk.ulicy

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-12-08)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content