Żydzi na czele antysemitów? – Stanisław Michalkiewicz

Aktualizacja: 2009-05-8 12:37 pm

Po publikacji Leszka Bubla sugerującej, iż aktorka Katarzyna Cichopek ma żydowskie korzenie i ta właśnie okoliczność toruje jej drogę do kariery, odezwało się mnóstwo głosów oburzenia z powodu tego – jak to oburzeni określają – „wybryku”. Najwyraźniej uważają, że żydowskie pochodzenie jest czymś hańbiącym, a jeśli nawet to prawda – to taki fakt powinien być ukrywany.

Taki sposób myślenia jest z gruntu antysemicki, gdyż ufundowany jest na przekonaniu, iż żydowskie pochodzenie jest gorsze od jakiegokolwiek innego – bo nie słychać, by ktokolwiek procesował się z powodu przypisania mu pochodzenia, dajmy na to, niemieckiego, rosyjskiego, czy marsjańskiego. Najbardziej zdumiewające jest, że wśród osób krytykujących Leszka Bubla za ten „wybryk” jest sporo Żydów. Czyżby i oni uważali, że bycie Żydem jest czymś nieprzyzwoitym? Nieprawdopodobne!

Natomiast opinia, że żydowskie pochodzenie może w Polsce ułatwiać drogę do kariery może być prawdziwa, albo nie. Jest przecież mnóstwo przykładów potwierdzających takie przypuszczenie, a w tej sytuacji taka synchronizacja świętego oburzenia też wygląda podejrzanie.


Stanisław Michalkiewicz
Komentarz  ·  specjalnie dla www.michalkiewicz.pl  ·  2009-05-08  |  www.michalkiewicz.pl


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9205 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]