Żydzi na czele antysemitów? – Stanisław Michalkiewicz

Po publikacji Leszka Bubla sugerującej, iż aktorka Katarzyna Cichopek ma żydowskie korzenie i ta właśnie okoliczność toruje jej drogę do kariery, odezwało się mnóstwo głosów oburzenia z powodu tego – jak to oburzeni określają – „wybryku”. Najwyraźniej uważają, że żydowskie pochodzenie jest czymś hańbiącym, a jeśli nawet to prawda – to taki fakt powinien być ukrywany.

Taki sposób myślenia jest z gruntu antysemicki, gdyż ufundowany jest na przekonaniu, iż żydowskie pochodzenie jest gorsze od jakiegokolwiek innego – bo nie słychać, by ktokolwiek procesował się z powodu przypisania mu pochodzenia, dajmy na to, niemieckiego, rosyjskiego, czy marsjańskiego. Najbardziej zdumiewające jest, że wśród osób krytykujących Leszka Bubla za ten „wybryk” jest sporo Żydów. Czyżby i oni uważali, że bycie Żydem jest czymś nieprzyzwoitym? Nieprawdopodobne!

Natomiast opinia, że żydowskie pochodzenie może w Polsce ułatwiać drogę do kariery może być prawdziwa, albo nie. Jest przecież mnóstwo przykładów potwierdzających takie przypuszczenie, a w tej sytuacji taka synchronizacja świętego oburzenia też wygląda podejrzanie.


Stanisław Michalkiewicz
Komentarz  ·  specjalnie dla www.michalkiewicz.pl  ·  2009-05-08  |  www.michalkiewicz.pl


Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content