Hesja: na nic protesty rodziców i Kościoła. Gender z przytupem wkracza do szkół

Aktualizacja: 2016-12-7 11:06 am

Protesty rodziców, obrońców małżeństwa i rodziny oraz Kościoła katolickiego nie przyniosły żadnego rezultatu. W szkołach w Hesji już na stałe wejdzie w życie genderowy plan edukacyjny, wmawiający uczniom akceptację zboczeń.

Heski minister kultury i edukacji Ralph Alexander Lorz z „chrześcijańskiej” CDU ogłosił, że mimo protestów nie wprowadzi zmian do przedstawionego wcześniej nowego programu edukacyjnego przesiąkniętego pojęciami ideologii gender. 2 grudnia w Fuldzie minister powiedział, że ostro krytykowane przez rodziców, obrońców życia i Kościół katolicki sformułowania, kształtujące edukację szkolną od września tego roku, pomimo wszystkich kontrowersji zostaną utrzymane.

Program przewiduje, że uczniowie poznają różne „orientacje” seksualne i rozmaite „sytuacje rodzinne”, ucząc się nie tylko ich „tolerancji”, ale także „akceptacji”. Przeciwko zmianom jeszcze pod koniec października protestowało w Wiesbaden około 2000 osób; krytycznie o nim wypowiadali się także hescy biskupi. Problemu nie dostrzegła za to hierarcha ewangelicka. Dla CDU zmiany są korzystne politycznie, bo domagają się ich koalicjanci w rządzie landu, skrajnie lewicowi Zieloni.

W programie mówi się dosłownie o „akceptacji lesbijek, gejów, biseksualistów, trans- oraz interseksualnych osób” jako o jednym z celów edukacji seksualnej. Minister Lorz powiedział, że osobiście poparł wprowadzenie słowa „akceptacja” zamiast „tolerancja”, bo to drugie pojęcie jest źle przyjmowane przez same osoby LGBTI.

„Akceptacji” dewiacyjnych związków uczyć będą się już uczniowie piątej klasy podstawówki.

Biskup Fuldy Heinz Josef Algermissen zapowiedział otwarcie opór wobec zmian. Jak poinformował, zakazał nauczycielom w podległych sobie szkołach katolickich stosowania się do rządowych wytycznych edukacyjnych. Minister Lorz zapewnił, że będzie o tym rozmawiał z hierarchą.

Źródło: Kath.net
Pach

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92013 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]