Działania ISIS mają niewiele wspólnego z islamem

Niedawno Combating Terrorism Center (CTC) w West Point opublikował raport rzucający zupełnie nowe światło na charakterystykę przystępujących do ISIS żołnierzy. Jak się okazuje to nie islam jest główną siłą napędową nowych członków tej organizacji terrorystycznej.

Nowe badanie przeprowadzone przez Combating Terrorism Center(CTC) w West Point wykazały, że zdecydowana większość z prawie 1200 bojowników badanych bojowników nie miała formalnego wykształcenia religijnego i nie przestrzega zasad islamu w życiu codziennym. Ekstremistyczne grupy mogą preferować takich rekrutów, ponieważ są oni „mniej zdolni do krytycznego kontrolowania dżihadu i ideologii”. Zamiast tego całkowicie podporządkowują się woli organizacji. 

Analitycy twierdzą, że wielu zagranicznych bojowników podróżujący z Zachodu są przyciągani do grup poprzez tożsamość kulturową i polityczną, sam islam odgrywa „drugorzędną rolę”. Jak podaje raport „Zdolność grup terrorystycznych do rekrutacji zagranicznych bojowników opiera się zatem na tworzenie narracji, która koncentruje się na bieżąco pozbawieniu praw muzułmanów, zarówno w poszczególnych systemach politycznych Zachodu, jak i na arenie międzynarodowej”. 

Główne organizacje islamskie na całym świecie potępiły ISIS wśród nich jest Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii, która wydała oświadczenie z meczetów w całej Wielkiej Brytanii potępiających „oszukańcze” działania grupy podkreślając że są one dalekie od nauk islamu.

74 % badanych bojowników nie wyznających islam zginęło na froncie. Eksperci ostrzegają liczba może być wypaczone przez fakt zatajania tożsamości zabitych bojowników. Dzięki temu duża ilość konwertytów może w sposób ciągły brać udział w walce.

Analitycy ostrzegają, że o ile szacunkowo 90 procent działaczy zostało aresztowanych po powrocie na Zachód, pozostali o których wiadomoa prześlizgnęli się stanowiąc realne zagrożenie dla bezpieczeństwa krajów Unii Europejskiej.

źródło: independent.co.uk

Za: Kod Władzy (22 listopada 2016) | http://orwellsky.blogspot.com/2016/11/dziaania-isis-maja-niewiele-wspolnego-z.html

Skip to content