Pomysł z piekła rodem. Satanistyczne kluby dla dzieci za zgodą władz oświatowych

Sponsorowany przez Świątynię Satanistyczną klub dla dzieci ma rozpocząć działalność w połowie miesiąca na terenie szkoły podstawowej Point Defiance w amerykańskim Tacoma na terenie stanu Waszyngton. Protestują katolicy, w tym rodzice nieletnich zagrożonych wpływem diabelskiej sekty.

Według doniesień „The News Tribune”, placówka o nazwie „After School Satan Club” zaprasza na pierwsze spotkanie w środę 14 grudnia, na kilka dni przed bożonarodzeniową przerwą świąteczną. Piekielna zachęta skierowana jest do rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Portal CBN cytuje wypowiedź Luciena Greavesa, rzecznika i współzałożyciela Świątyni Satanistycznej. Stwierdził on, że tego typu kluby stanowią odpowiedź na działające w całym kraju „Kluby Dobrej Nowiny”. – Zmusiły nas one do utworzenia „After School Satan Club”. Mamy nadzieję, że w przyszłości szkolne okręgi opracują nowe standardy dla świetlic szkolnych – bez prozelityzmu, bez wymuszonych programów opartych na nawracaniu – standardy kładące kres „Klubom Dobrej Nowiny”. Sprawią tym samym, że nasze kluby staną się zbędne – stwierdził Greaves w rozmowie z The Christian News.

Z kolei Tarkus Claypool, rzecznik satanistów ze Seattle stwierdził, że program proponowany przez czcicieli diabła uczyć ma dzieci „samodzielności, logiki i rozumowania, zamiast czczenia bóstw”.

Sataniści powołują się na poparcie ze strony rodziców, których rzekomo denerwuje funkcjonowanie chrześcijańskich świetlic szkolnych.

Próba satanistycznej ekspansji do szkół spotkała się już z katolicką reakcją. „Rodzice są głęboko zaniepokojeni, ponieważ istnienie klubu będzie wystawiać młode, wrażliwe dzieci w wieku od 5 do 12, na największe z możliwych duchowych niebezpieczeństw – ciemny, destrukcyjny wpływ piekła” – alarmuje organizacja TFP Students Action. Zachęca ona do podpisywania petycji skierowanej pod adresami dyrektor szkoły Lisy Boyd oraz kurator szkół publicznych w Tacoma, Carli J. Santorno.

„Gorąco zachęcam do zablokowania wpływu „After School Satan Club” na będące pod Pani opieką maluchy. Ameryka jest jednym narodem pod Bogiem. Zachęcam by wykorzystała Pani wszelkie środki prawne w celu ochrony naszych dzieci przed Szatanem, ojcem kłamstwa” – czytamy w apelu podpisanym już przez blisko 12 tysięcy osób.

Waszyngtoński okręg szkolny jest drugim na terenie kraju, który wyraził zgodę na działalność klubów satanistycznych. Niedawno rozpoczęła funkcjonowanie podobna placówka na terenie Szkoły Podstawowej Sacramento w Portland, największym mieście stanu Oregon. Protesowała przeciwko temu organizacja „America Needs Fatima” – amerykański oddział Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności TFP.

Źródło: tfpstudentaction.org; www1.cbn.com

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-12-05) | http://www.pch24.pl/pomysl-z-piekla-rodem--satanistyczne-kluby-dla-dzieci-za-zgoda-wladz-oswiatowych,47850,i.html

Skip to content