Austriacka skrupulatność

Aktualizacja: 2009-05-7 2:27 pm

W czasie gdy świat obiegają coraz to nowe doniesienia o wielomiliardowych przekrętach różnej maści hochsztaplerów zwanych potocznie politykami, finansistami, filantropami czy bankowcami,  socjalistyczna władza ludowa musi wykazać się dbałością o pryncypia. Cóż tu jednak robić jeśli figle wielu spryciarzy najczęściej zatuszowywane są przy pomocy płatnej armii prawników i przekupnych sędziów? W takiej sytuacji władza ludowa musi dbać o swój wizeruek stając na straży porządku i prawa.

Oto w małej miejscowości austriackiej władze wysłały komornika do pewnego obywatela, który zalegał z płatnością 36 centów (około 50 centów amerykańskich) za wywóz śmieci. Obywatel ów tłumaczy się w wywiadzie dla pisma Kronen Zeitung, że uiszczając rachunek w wysokości 236 euro i 36 centów, nie zauważył końcówki. Tłumaczenia nic nie pomogły i ten karygodny czyn kosztował roztargnionego obywatela dodatkowych 5 euro.

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie Reuters

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9187 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]