Francuska minister broni homokampanii. Niepokorni burmistrzowie wpadli w tarapaty

Minister spraw społecznych, zdrowia i praw kobiet Marisol Touraine pozwała kilkunastu burmistrzów do sądu po tym, jak polecili usunąć plakaty skierowane do homoseksualistów – jako grupy najbardziej zagrożonej zakażeniami HIV/AIDS – wzywające do stosowania prezerwatyw i robienia testów. Plakaty przedstawiały obejmujących się mężczyzn. Jeden całował drugiego w szyję.

Ministerstwo zleciło druk materiałów „uświadamiających,” gdzie pod wizerunkiem mężczyzn, obejmujących się i całujących znajdował się tekst: „Z kochankiem, z przyjacielem, z obcym. Sytuacje są różne, tak jak i metody ochrony”.

Plakaty pojawiły się w 130 miastach w całej Francji, w tym w bliskim sąsiedztwie szkół i przedszkoli, na co zwracali uwagę „zbuntowani” włodarze dwunastu miast. Minister pozwała burmistrzów, którzy zażądali zdjęcia plakatów lub ich zasłonięcia. Był wśród nich burmistrz Aulnay-sous-Bois pod Paryżem. Zasłonił on materiały ministerialne potężnymi banerami z napisem: „Chrońmy nasze dzieci.”  

Socjalistyczny deputowany Daniel Goldberg skrytykował go. – Gdyby to były plakaty z kobietą całującą mężczyznę, wówczas nigdy nie zostałyby usunięte To homofobia – przekonywał. JC Decaux – firma, która powiesiła plakaty – musiała wkrótce je usunąć. Minister Touraine początkowo usiłowała zwalczać decyzje miast próbując wpłynąć na ich włodarzy za pośrednictwem mediów społecznościowych. We wtorek złożyła pozwy za rzekome naruszenie przepisów „w zakresie zdrowia publicznego i przeciw homofobii”.

Źródło: thelocal.fr., AS.

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-11-25) | http://www.pch24.pl/francuska-minister-broni-homokampanii--niepokorni-burmistrzowie-wpadli-w-tarapaty,47631,i.html

Skip to content