Spór o wielkie pieniądze i o uznanie adopcji córki… starszej od matki

Aktualizacja: 2007-02-27 12:00 am

Przed sądem stanu Connecticut toczy się niecodzienna rozprawa, w której spór o wielkie pieniądze przeplata się z wątkiem obyczajowo-moralnym. Chodzi o uznanie ważności adopcji sprzed 15 lat, gdzie 44-letnia “matka” adoptowała starszą o rok “córkę”, przy czym tenże niecodzienny układ był niczym innym tylko legalnym oszustwem lesbijskiej pary.

Ta lesbijska “miłość” nie wytrzymała jednak zbyt długo. W rok po tym jak Patricia Spado została w sądzie stanu Maine adoptowana przez Olive Watson, związek rozpadł się. Patricia otrzymała od Olive pół miliona dolarów “rozłąkowego”, chociaż rozczarowana “matka” miała zarzekać się, że “nie zrezygnuje z niej jako swojej córki”, i że adopcja będzie trwała.

Patricia przypomniała sobie ponownie o swojej adopcji po tym jak dziadek Olivii zmarł zostawiając ogromny majątek, który według intencji zmarłego ma być podzielony wśród 18 wnunków. Jako, że chodzi tutaj o niebagatelne kwoty, gdyż Thomas Watson, Jr był założycielem i wieloletnim szefem słynnej firmy komputerowej IBM, Patricia Spado próbuje dołączyć się jako “19 wnuk”. Sąd nie może jednak zgodzić się na taką interpretację.

Sędzia David Hopper z sądu w Greenwich napisał w orzeczeniu, że “Można dojść do wniosku, że intencją Watsona [Thomasa] było przekazanie [majątku] tylko wnukom, które żyją w typowym związku rodzic-dziecko”, zaś Patricia dla Olivii była dorosłym parterem, a nie dzieckiem.

Zarządcy majątku Thomasa Watsona próbują też unieważnić akt adopcji i, jakkolwiek w stanie Maine nie ma restrykcji dotyczących adoptowania osób starszych od osoby adoptującej, to prawo wymaga by osoba adoptująca na stałe mieszkala w tym stanie. A tu okazuje się, że para mieszkała sobie w najdroższych apartamentach Nowego Jorku i kilku ekskluzywnych domach w stanie Connecticut, odwiedzając posiadłość letnią w Main tylko na jeden miesiąc.

Nie wiadomo jak skończy się proces, wiadomo jednak, że w tej całej walce o wielkie pieniądze, ręce zacierają środowiska homoseksualne i lesbijskie spodziewając się korzystnego dla siebie werdyktu i stworzenia precedensu.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=916 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]