Wicepremier rządu PiS o „intronizacji”: śluby prezydenta nie były oficjalną deklaracją państwa

Będąc gościem programu „24 minuty” w TVP Info Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wicepremier w rządzie Beaty Szydło Jarosław Gowin stwierdził, że politycy, którzy w minioną sobotę przyjęli Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana robili to wyłącznie w swoim prywatnym imieniu.

Lider partii Polska Razem, będącej koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości, ocenił na antenie TVP Info, że „intronizacja” Jezusa Chrystusa nie miała znaczenia politycznego. Politycy PiS przyjmowali Jubileuszowy Akt wyłącznie jako osoby prywatne i w swoim własnym imieniu.

Politycy PiS dokonali tego „nie jako reprezentanci państwa”. – Nie jesteśmy bowiem państwem wyznaniowym. Uważam, że ślubów prezydenta Dudy nie należy traktować jako oficjalnej deklaracji w imieniu państwa polskiego. To po prostu dobry katolik, który w swoim sumieniu złożył takie ślubowanie wobec Boga – ocenił minister w rządzie PO-PSL, a obecnie PiS, Jarosław Gowin.

Zdaniem polityka działalność polityczna zgodna z Ewangelią jest trudna. – Wszedłem do polityki po śmierci Jana Pawła II. Miałem poczucie, że opuścił nas ostatni król Polski. Ktoś, kto dla ogromnej większości Polaków był ojcem duchowym. Miałem poczucie, że w to miejsce muszą wejść tysiące nowych ludzi, a ja byłem jednym z nich. Okazało się, że jakoś polska polityka nie zmieniła się od tego czasu na lepsze, choć wielu polityków na początku próbowało być bardziej przyzwoitymi – stwierdził wicepremier w TVP Info.

Źródło: tvp.info

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-11-22)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

hugon de payns
Mam więc nadzieję że palenie świec szabasowych przez prezydenta też było prywatne. A nadto, jeśli ta wypowiedź pana Gowina jest prywatna to chętnie odpowiem mu słowami Kmicica …. prywatnemu! Nie posłowi!

Piotr P
Panie Gowin proszę się podać do dymisji, nie życzę sobie aby Pan reprezentował mnie w rządzie.

Andrzej
Sadziłem dotąd, że polityk nie można być bardziej przyzwoity, lecz po prostu przyzwoity! Tak, jak nie można być katolikiem tylko prywatnie. Boże chroń Polskę przed takimi politykami.

johan
Czy wreszcie w wyborach parlamentarnych będzie startować ugrupowanie katolickie i polskie, a nie przebierańcy ?.

bjs
Należy też przypomnieć, że pobożny poseł Gowin głosował przeciw ochronie życia nienarodzonych dzieci.

stoLica
Kolejny dowód na to, że sobotni akt, nie był intronizacją, ale małym krokiem w jej stronę. Pan Jezus mówi wyraźnie służebnicy bożej Rozalii Celakównie, że ma zostać uznany za króla przez władze państwową i duchową, ale przede wszystkim przez naród, który na tę chwile czci go wargami, ale sercem jest daleko od niego. Potrzeba modlitwy, pokuty, ofiary jednych Polaków za drugich. Jeszcze długa walka przed nami do tego, aby Jezus został rzeczywistym Królem Polski!

stoLica
Bardzo nie lubię Gowina w myśl hasła bł. Piusa IX: „Nie ma większych wrogów Kościoła, niż liberalni katolicy”

tb
Jak ma się wypowiedź Gowina do deklaracji Kaczyńskiego i Szydło w Krynicy o budowaniu państwa chrześcijańskiego? W 1050 lecie Chrztu Polski 1050 oszustwo?? A Bóg wszystko widzi.

robespier
gowin – niedzielny katolik:D

Skip to content