Lech Wałęsa nie chciał współpracować. Tym razem poszło o materiały od grafologów

Aktualizacja: 2016-11-16 10:46 am

Wbrew zapowiedziom o chęci ostatecznego wyjaśnienia sprawy tajnego współpracownika „Bolek”, były prezydent Lech Wałęsa najpierw nie chciał udostępnić prokuratorom niezbędnych materiałów, a potem nie podjął współpracy z powołanymi grafologami. Jego zdaniem, nie znajdzie się grafolog, „który mógłby potwierdzić, że odręczne pismo w teczce Bolka” należy do niego.

„Lech Wałęsa nie chciał udostępnić prokuratorom materiałów do badania akt tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”. Z tego właśnie powodu nie w połowie listopada 2016 r., lecz dopiero pod koniec stycznia 2017 r. poznamy ekspertyzę grafologiczną, nad którą pracują specjaliści z krakowskiego Instytutu im. Jana Sehna” – informuje niezalezna.pl.

Według ustaleń „Gazety Polskiej Codziennie”, po przeprowadzonej kwerendzie m.in. Kancelarii Prezydenta RP, do Instytutu spłynęły kolejne dokumenty pisane ręką Lecha Wałęsy. Materiał ma pomóc w badaniach grafologicznych, bo sam Lech Wałęsa nie chce pomagać biegłym w ustaleniu prawdy.

Śledztwo w sprawie ewentualnego sfałszowania teczki Lecha Wałęsy – tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”, prowadzi prokurator Instytutu Pamięci Narodowej z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku, który w ostatnich dniach przesunął termin wydania opinii biegłych z połowy listopada na styczeń 2017 roku. Powodem była właśnie niechęć byłego prezydenta do współpracy z biegłymi i konieczność przeprowadzenia kwerendy.

Sam Wałęsa przyznał w rozmowie z portalem Wirtualna Polska, że na 28 października był wezwany do Krakowa do biura zajmującego się ekspertyzami sądowymi. – Przedstawiono mi różne papierki. Pozbierano wszystko, co tylko jest możliwe, jakieś papiery z wojska. Chodziło prawdopodobnie o to, żebym potwierdzał, że to jest moje pismo, a wtedy będą się powoływali na to, że podobne pismo jest w teczkach znalezionych u Kiszczaka. Już mnie chyba nie będą wzywać ponownie, bo ileż można? – mówił.

Wałęsa powtórzył też swoją opinię, że nie znajdzie się grafolog, „który mógłby potwierdzić, że odręczne pismo w teczce Bolka” jest jego. Jeśli stanie się inaczej, były prezydent ma dwa rozwiązania: zwrócenie się o pomoc zagranicznych ekspertów lub przeczekanie ekipy aktualnie rządzącej oraz wyjaśnienie sprawy i pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które wydały na niego wyrok.

Źródło: niezalezna.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-11-16)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Osoba i zjawisko o nazwie “Lech Wałęsa” to jedno z największych nieszczęść jakie przydarzyło się Polsce w całej historii.

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91384 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]