USA: Sprzeciw wobec aktów znieważania Eucharystii

Katolickie diecezje i organizacje wzywają do obrony Eucharystii przed osobami, które dokonują publicznych aktów profanacji Ciała Chrystusa.

Przedstawiciele katolickiej diecezji Providence w stanie Rhode Island w USA wzywają kapłanów i wiernych do obrony Eucharystii przed osobami, którzy dokonują publicznych aktów znieważenia Ciała Chrystusa. Akty profanacji coraz częściej są filmowane i umieszczane na popularnym serwisie internetowym YouTube.

Ks. Michael Najim, dyrektor ds. powołań w Providence, mówi w rozmowie z katolickim pismem diecezjalnym o jednym z ostatnich aktów zbezczeszczenia Najświętszego Sakramentu, dokonanym przez wykładowcę college’u, który przebił konsekrowaną hostię zardzewiałym gwoździem, a następnie wyrzucił do śmieci. Ksiądz podkreśla, że tego typu zdarzenia powinny wzbudzać odrazę u wszystkich katolików oraz u każdego człowieka dobrej woli.

Zdaniem duchownego w takiej sytuacji kapłan powinien zaoferować odprawienie Mszy św. ekspiacyjnej za tego typu profanacje i wszelkie akty znieważające Najświętszy Sakrament.

– Jako kapłani powinniśmy także głosić prawdę o Eucharystii i zachęcać ludzi by wzrastali w miłości i czci dla Naszego Pana w Najświętszym Sakramencie. Powinniśmy zachęcać wiernych, by poświęcali czas na adorację przed Najświętszym Sakramentem, i modli się za tych, którzy znieważają Eucharystię – mówi ks. Najim.

W październiku ub.r. Bill Donohue, kierujący Ligą Katolicką, wezwał właścicieli YouTube do usuwania ze strony filmów zawierających akty profanacji Eucharystii. – W sierpniu zdjęto z portalu film wideo, przedstawiający nastolatka, który oddaje mocz na pomnik ku czci ofiar holokaustu na greckiej wyspie Rodos. Katolicy zasługują na ten sam rodzaj wrażliwości, i dlatego prosimy, by serwis YouTube wycofał te pozbawione skrupułów filmy. Jest to właściwe nie tylko z punktu widzenia moralnego, lecz jest także w zgodzie z zasadami polityki portalu – napisał wtedy Donohue.

Dzięki kampanii Ligi Katolickiej oraz organizacji America Needs Fatima (Ameryka Potrzebuje Fatimy) wiele z obrazoburczych klipów zdjęto z sieci. Jednak w tym samym czasie zaczęły się pojawiać nowe. Na niektórych konsekrowane hostie wrzucane są do toalety, karmione są nimi zwierzęta, rozdrabniane są w mikserze lub przebijane pistoletem do gwoździ.

Christianitas za: KAI/jad rk / Providence/wiara.pl

Za: Christianistas.pl

Skip to content