Abp Hoser: relatywizacja ludzkiego życia prowadzi do ludobójstwa

Aktualizacja: 2016-11-5 2:07 pm

Relatywizacja ludzkiego życia prowadzi do tragedii ludobójstwa – ostrzegł abp Henryk Hoser. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana odbyły się uroczystości upamiętniające 222. rocznicę rzezi Pragi, w czasie której wojska rosyjskie pod dowództwem Aleksandra Suworowa dokonały masakry ludności cywilnej na prawym brzegu Wisły.

„Jaka jest – pytał ordynariusz warszawsko-praski – wartość życia ludzkiego, kiedy ją relatywizujemy, gdy jej nie uznajemy, jeżeli nie ma pewnej kwalifikowanej jakości życia, gdy samo w sobie nie ma ono wartości, a musi mieć przełożenie na jakość ekonomiczną, polityczną, społeczną, kiedy człowiekowi w skrajnych granicach jego istnienia odmawia się kwalifikacji osoby ludzkiej? To są wszystko ingrediencje, które przygotowują następne epizody ludobójstwa w naszej współczesnej historii” – stwierdził abp Hoser.

Na zakończenie hierarcha zaapelował o modlitwę w intencji tych, którzy zostali zamordowani, by znaleźli pocieszenie w Królestwie Chrystusa. 

R. Łączny, KAI/ rv

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91103 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]