Protest narodowców pod siedzibą Facebooka w Polsce

Aktualizacja: 2016-11-5 1:51 pm

Demonstranci pojawili się z transparentami: “Mówimy nie dla cenzury na Facebooku”, “Precz z antypolonizmem”, “Facebook = cenzura”.

Protest został zorganizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Demonstracja jest wynikiem usunięcia przez Facebook profilów m. in. Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Według zarządu portalu społecznościowego zbanowane profile naruszały wewnętrzny regulamin Facebooka, m.in. poprzez używanie mowy nienawiści i symboli takich jak oenerowski Szczerbiec.

Przed biurowcem przy rondzie ONZ, gdzie ma siedzibę polski oddział Facebooka, zjawiło się około 100 osób. Protestujący mają ze sobą flagi narodowe i symbole organizacji narodowościowych, jak również transparenty z napisami “Mówimy nie dla cenzury na Facebooku”, “Precz z antypolonizmem”, “Facebook = cenzura”. Demonstraci wznoszą również hasła m.in. “Polska krajem bez cenzury!” czy “Polska przeciw korporacjom!”.

kresy.pl / onet.pl

Za: Kresy.pl (05 listopada 2016)

 


 

Precz z cenzurą

Szanowni Państwo, pozbyliśmy sie cenzorów z Mysiej, którzy mieli przynajmniej adres i podstawę prawną działania – a oto mamy na ich miejsce anonimowych cenzorów Facebooka, prywatnej korporacji, nie opowiadających się nikomu. Tak samo jak ci dawni, roszczą oni sobie prawo do rozstrzygania, jakie poglądy wolno nam mięć i okazywać. Jeśli sa to poglądy patriotyczne, jeśli towarzyszą im patriotyczne  t symbole, albo nazwy legalnie działających w RP organizacji, które anonimowym cenzorom się nie spodobały – korporacja, która pozorując apolityczność zdobyła sobie pozycję quasi-monopolisty, przyznaje sobie prawo do ich usuwania z przestrzeni publicznej.

Wojna, którą Facebook Polska wypowiedział Marszowi Niepodległości to sygnał wielkiego zagrożenia. Nie chodzi o sam Marsz, o usuwanie kont w jakikolwiek sposób wspominających o istnieniu MW czy ONR.

Chodzi o to, czy państwo polskie będzie pozwalać jakimś anonimowym, zagranicznym gremiom bezprawnie, podle swojego widzimisię, dozować Polakom wolność.

Uważam, że tak jak robi się to w wypadku banków, korporacji żywnościowych, tak, jak zrobił to modelowo Ronald Reagan z telecomami – wobec Facebooka PL należy wszcząć postępowanie antymonopolowe. Jego dążenie do wyeliminowania z życia publicznego organizacji, które działają legalnie, pod kontrolą sądów i prawa polskiego, powinno zainteresować rząd i parlament i skłonić je do modyfikacji stanu prawnego w sposób uwzględniający nowe zagrożenie dla wolności.

Last but not least, osoby i organizacje, których konta Facebook zamknął bez merytorycznego powodu, powinny wystąpić przeciwko tej korporacji na drogę sądową z pozwem zbiorowym.

Proszę o rozpowszechnienie tego apelu, dopóki będzie to możliwe. W najbliższym bowiem czasie ja także zamieszczę tutaj banowany przez anonimowych cenzorów plakat zapraszający na tegoroczny Marsz Niepodleglości.

Pożytecznym idiotom” twierdzącym, że korporacja może wszystko bo jest prywatna, powiem krótko – wyobrażacie sobie, że jakakolwiek firma odmówiłaby dostępu do swych usług kolorowym albo homoseksualistom. A brednie typu “załóżcie sobie własny fejsbuk” dowodzą już kompletnego zidiocenia. Załóżcie sobie własną Wall Street, zamiast narzekać na banki i globalizację.v

Rafał Ziemkiewicz na FB  31 październik o 15:56

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (04.11.2016)


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91090 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]