Była przewodnicząca francuskich chadeków skazana za krytykę homoseksualizmu

Aktualizacja: 2016-11-4 10:00 am

Sąd apelacyjny w Paryżu potwierdził wyrok sądu pierwszej instancji skazujący byłą przewodniczącą Partii Chrześcijańsko Demokratycznej, Christine Boutin, na grzywnę za stwierdzenie, że „homoseksualność jest wstrętna”.

Christine Boutin została skazana 18 grudnia 2015 r. przez sąd cywilny w Paryżu za “pbliczną prowokację nienawiści i agresji”. Kobieta odwołała się od tego wyroku. Sąd apelacyjny potwierdził jednak decyzję o skazaniu byłej minister ds. mieszkalnictwa na zapłacenie odszkodowania w wysokości 2 tys. euro stowarzyszeniom “Mousse” i “Le Refuge”, które wniosły sprawę do sądu przeciw niej. Taką samą sumę ma zapłacić Boutin stowarzyszeniu Inter-LGBT.

W wywiadzie opublikowanym w kwietniu 2014 r. w magazynie CHARLES Christine Boutin deklarowała: „nie sama osoba jest wstrętna, ale homoseksualność w ogóle. Grzech nigdy nie może być zaakceptowany, ale grzesznikowi zawsze się wybacza”.

Adwokat oskarżonej domagał się jej uniewinnienia wskazując, że jego klientka wyraziła tylko swoją, indywidualną opinię. – Wasza decyzja będzie mieć ogromne konsekwencje w kwestii wolności słowa. Jeżeli opowiecie się za oskarżeniami prokuratora, to znaczy, że trzeba będzie skonfiskować Biblię – twierdził obrońca Boutin.

Występując w sądzie, była minister tłumaczyła, że „wahała się czy odpowiedzieć na pytanie dziennikarza powołującego się na cytat ze Starego i Nowego Testamentu, doszła jednak do wniosku, że jest to okazja, by wyjaśnić jej poglądy”.

Moja opinia wpisuje się w tradycję chrześcijańską. Jestem kobietą bezpośrednią, staram się żyć w zgodzie z moimi najgłębszymi przekonaniami, ale to wcale nie oznacza, że potępiam osoby homoseksualne – deklarowała Christine Boutin.

Sąd nie przyjął tych wyjaśnień i uznał ją winną.

FLC

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91040 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]