Brandenburgia szuka kandydatów na policjantów w Polsce

Z powodu problemów ze znalezieniem kandydatów w listopadzie Wyższa Szkoła Policyjna w Oranienburgu uruchomi stronę internetową w języku polskim.

Aplikacje do szkoły policyjnej można już wysyłać teraz. Uczelnia poszukuje kandydatów z Polski z dobrą znajomością języka niemieckiego. Jak informuje znajomość języka polskiego jest szczególnym atutem, gdyż ze względu na bliskość sąsiedniego kraju brandenburska policja ma nieustannie do czynienia z obywatelami Polski. Pierwsi policjanci mogą być zatrudnieni już w listopadzie 2017 toku.

Brandemburska akademia policyjna świeci pustkami. Co roku w landzie ok. 300 policjantów przechodzi na emeryturę. Władze zakładają zatrudnienie 350 nowych stróżów prawa rocznie, ale w rzeczywistości trudno jest znaleźć odpowiednich kandydatów. Wiosną 2016 roku policja w Brandenburgii chciała zatrudnić 175 nowych policjantów, ale udało się znaleźć jedynie 148 odpowiednich kandydatów.

Jest to związane z konkurencją z innymi krajami związkowymi. W Brandenburgii zarobki policjantów zajmują w rankingu przedostatnie miejsce – tuż przed stróżami prawa w Berlinie.

kresy.pl / rp.pl

Za: Kresy.pl (29 października 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/brandenburgia-szuka-kandydatow-na-policjantow-w-polsce

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content