Uznanie aberracji moralnych priorytetem USA. Tak kończy dawne imperium

Aktualizacja: 2016-10-31 11:15 am

Dlaczego w polityce zagranicznej USA priorytetem jest upowszechnianie wszelkich aberracji moralnych, w tym tzw. praw homo- i transseksualistów wyjaśniła ostatnio doradczyni ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Baracka Obamy – Susan Rice. Stwierdziła ona, że akceptacja wszelkich aberracji umożliwia sformułowanie na nowo norm i oczekiwań wobec społeczeństwa.

Na spotkaniu ze studentami American Uniwersity w Waszyngtonie w minioną środę Rice wygłosiła przemówienie na temat „praw” osób LGBT. – Stany Zjednoczone muszą nadal wprowadzać kwestię praw osób LGBT do dyskursu polityki zagranicznej i krajowej, a także integrować te osoby i tworzyć bardziej zróżnicowaną siłę roboczą ze względu na bezpieczeństwo narodowe – przekonywała Rice.

Dalej tłumaczyła, że stworzenie społeczeństwa zróżnicowanego, obejmującego ludzi  „różnych ras, religii, grup etnicznych, społecznych i ekonomicznych doświadczeń, a także wszystkich orientacji seksualnych i tożsamości płciowych jest konieczne, by Ameryka, która przewodzi w tym złożonym świecie, nie miała związanych rąk”.

Była ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ podkreśliła, że walka o równe prawa dla wszystkich to jest to, czego od USA zawsze oczekiwano. – Leży to również głęboko w naszym interesie – argumentowała. – Jeśli  zmniejszymy różnice, które mogą prowadzić do niestabilności i przemocy, możemy zwiększyć nasze wspólne bezpieczeństwo – przekonywała.

Rice pochwaliła ostatnio decyzję w sprawie USAID – agencji rządowej udzielającej pomocy innym krajom – zgodnie z którą pomoc zagraniczna będzie świadczona rządom innych państw pod warunkiem, że nie będą one dyskryminować kogokolwiek.

– Zasada ta oznacza, że każda organizacja, która otrzymuje pomoc z funduszy USAID musi zapewnić, by wszyscy ludzie mogli skorzystać z programów finansowanych przez rząd USA bez względu na rasę, religię, niepełnosprawność albo orientację seksualną i tożsamość płciową – podkreśliła.

Zapowiedziała, że Stany Zjednoczone będą kontynuować pracę z partnerami zagranicznymi i organizacjami homoseksualnymi, by zapewnić międzynarodowe wsparcie dla „praw” osób LGBT.

Rice w dalszej części przemówienia wyjaśniła, dlaczego promocja szczególnych „praw” mniejszości seksualnych jest taka ważna. – Gdy uda nam się wprowadzić do rezolucji ONZ odpowiedni język, uznający orientację seksualną i tożsamość płciową lub zorganizować bezprecedensowe spotkanie Rady Bezpieczeństwa w kwestiach praw osób LGBT, będziemy mogli tworzyć nowe normy i oczekiwania – podkreśliła. I dalej: zdefiniujemy na nowo, co jest dopuszczalne, a co nie.

Czarnoskóra doradczyni Obamy stwierdziła, że rząd z jednej strony będzie dalej walczył z wszelkimi przejawami dyskryminacji, a z drugiej – będzie „walczył o różnorodność we wszystkich jej formach, dopóki każdy z nas naprawdę nie będzie traktowany jednakowo, bez względu na to, kim jest, gdzie żyje albo kogo kocha”.

Źródło: cnsnews.com

AS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90864 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]