Nowy rok akademicki w seminariach FSSPX na półkuli północnej

Aktualizacja: 2016-10-26 10:17 am

Niedawno w seminariach Bractwa Św. Piusa X na półkuli północnej rozpoczął się kolejny rok akademicki i w Niemczech, Francji i USA pojawili się nowi kandydaci do kapłaństwa. Jeśli Pan Bóg pozwoli, po sześciu latach intensywnej nauki filozofii, teologii, historii, prawa kanonicznego, ale także życia modlitwą i odwieczną liturgią Kościoła, ci młodzi mężczyźni otrzymają święcenia prezbiteratu.

Do seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen w Bawarii wstąpiło w tym roku 9 kandydatów (4 Niemców, Belg, Polak, Rosjanin, Szwajcar i Węgier); seminarium św. Proboszcza z Ars we francuskim Flavigny powitało ich 14 (12 Francuzów, Anglika i Szwajcara). W USA do seminarium św. Tomasza z Akwinu zgłosiło się aż 23 (19 Amerykanów, 2 Kanadyjczyków, Meksykanin i Puertorykańczyk).

Od początku tego roku – biorąc pod uwagę fakt, że w seminariach w Argentynie i Australii rok akademicki rozpoczyna się w marcu – do seminariów Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X wstąpiło razem 57 kandydatów do kapłaństwa (w poprzednich latach ich liczebność wyglądała następująco: 2015 r. – 53, 2014 r. – 51; 2013 r. – 43; 2012 r. – 50; 2011 r. – 57; 2010 r. – 48). Deo gratias!

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90790 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]