Polska: Spotkanie integracyjne w Gdyni

15 października, w święto św. Teresy z Avila, odbyło się spotkanie integracyjne dla wiernych z Gdyni oraz z Olsztyna; było to pierwsze takie spotkanie po zmianie duszpasterza, która nastąpiła w sierpniu. Wierni mieli możliwość poznać bliżej swego nowego „proboszcza”, ks. Krzysztofa Gołębiewskiego FSSPX (który poprzednio opiekował się kaplicami na południu Polski), a także poznać się nawzajem bądź odnowić znajomości.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. śpiewana ku czci św. Teresy; kazanie ks. Gołębiewski poświęcił koniecznej obecności modlitwy w życiu chrześcijańskim, pokazując na przykładzie życia hiszpańskiej świętej, że modlitwa jest tym, co pozwala przetrwać rozliczne trudności, jakie każdego spotykają w życiu.

Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo październikowe, na którym wierni odmawiali różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie ok. 50 osób udało się do salki przeoratowej na wspólny posiłek, gdzie mogli skosztować różnych potraw, przygotowanych przez samych uczestników (a głównie zapewne uczestniczki…). Chętni mogli sprawdzić umiejętność gry w ping-ponga, do czego zachęcili nawet swojego nowego duszpasterza. W radosnej atmosferze spotkanie zostało zakończone.

Całość, wraz z galerią zdjęć: Wiadomości Tradycji Katolickiej (22 października 2016)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content