Wałęsa o przemówieniu dla Libertas: za darmo tego nie robię

Aktualizacja: 2009-05-3 4:35 pm

Oczywiście za darmo tego nie robię. Zarabiam w Polsce około 3 tys. zł. i to jest za mało, aby utrzymać rodzinę – powiedział Lech Wałęsa reporterowi TVN24. Były prezydent podkreślił, że pracuje dodatkowo i zarabia na odczytach i w Polsce i w Europie, nie może jednak podać konkretnej sumy.

Lech Wałęsa odpowiedział w ten sposób na pytanie ile dostał pieniędzy za przemówienie w Rzymie na kongresie Libertas. Pytanie sprowokował Ryszard Czarnecki, który na blogu w Onet.pl napisał: “gdy wyjeżdża z wykładami za granicę kasuje niezłe honoraria – i słusznie. Mógłby też wprowadzić cennik dla partii politycznych. Tyle a tyle za samą obecność, tyle za przemówienie, a tyle za skierowanie listu do delegatów na partyjny kongres. Wreszcie reguły byłyby jasne”.

– Czarnecki przyjechał do Polski, gdy już wszystko było gotowe i nie walczył o wolną Polskę – stwierdził Wałęsa i dodał, że jest to polityk koniunkturalny, który za każdym razem szuka okazji, żeby się pod kogoś podczepić.

Były prezydent wyjaśnił również dlaczego zabrał głos na kongresie Libertas. – Poszukuję gdzie tylko możliwe najlepszych rozwiązań dla Europy. Lepiej gdy radykałowie są w grupie, bo gdy są osobno są bardzo niebezpieczni – stwierdził Wałęsa.

W wypowiedzi dla TVN24 były prezydent podkreślił również, że jest zwolennikiem Platformy Obywatelskiej. – Nie jest to idealna grupa i nie jest to szczyt marzeń, ale póki co nie ma na scenie politycznie lepszej propozycji – stwierdził.

onet.pl

Za: prawy.pl


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9068 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]