W szkole w stanie Georgia nakazano usunięcie symboli chrześcijańskich. Społeczność protestuje

Aktualizacja: 2016-10-17 10:31 am

Szkolne władze okręgu Henry County School wydały nakaz usunięcia wszystkich symboli chrześcijańskich, które znajdowały się na terenie szkoły podstawowej w miasteczku East Lake. Muszą zniknąć krzyże, egzemplarze Biblii, obrazy i rzeźby przedstawiające anioły. Zakazano także używania w korespondencji elektronicznej z rodzicami jakichkolwiek nawiązań do chrześcijaństwa.

W wydanym rozporządzeniu można przeczytać, że obchodzenie świąt (także, a może przede wszystkim chrześcijańskich) ma odbywać się tylko w oparciu o konkretne rozporządzenia władz szkolnego okręgu.

Rzecznik prasowy okręgu poinformował, że nauczycielom, podobnie jak było to do tej pory, zezwala się na noszenie symboli religijnych w postaci biżuterii. Zakazuje natomiast… kładzenia egzemplarzy Pisma Świętego na blatach stolików roboczych czy biurek.

Mieszkańcy East Lake są oburzeni tym, co dzieje się w szkole. – Nie wyobrażam sobie, aby w jakiejkolwiek amerykańskiej szkole nie obchodzić Świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Jak można te dni pominąć milczeniem! Nie rozumiemy też dlaczego te wszystkie absurdalne nakazy i zakazy dotyczą tylko jednej religii – chrześcijańskiej – skomentował sytuację w szkole jeden z mieszkańców miasteczka.

Kiedy rodzice dzieci zapytali rzecznika szkolnego okręgu, czy po wprowadzonych zmianach w szkolnej bibliotece nie będzie już Pisma Świętego, ten miał odpowiedzieć: A czy w bibliotece była w ogóle Biblia?

Źródło: Fox News, www.pravoslavie.ru

ChS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90611 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]