Kornel Morawiecki poparł dopuszczalność eutanazji i aborcji

Aktualizacja: 2016-10-13 10:41 am

W wywiadzie dla “Super Expressu” Kornel Morawiecki poseł, były polityk Kukiz ’15 i lider Solidarności Walczącej powiedział w jakiej sytuacji dokonałby eutanazji.

“Myślę, że na ten temat powinniśmy przeprowadzić poważną debatę sejmową. Oczywiście eutanazja nie w sposób hitlerowski, ale jestem za eutanazją cywilizowaną, przemyślaną” – powiedział Morawiecki. Jak zanzaczył “To jest bardzo trudny temat. Ale według mnie w kwestii eutanazji, podobnie jak aborcji, potrzebna jest wolność. To do chorego powinna należeć decyzja, czy jej się poddać. Gdybym ja był problemem dla swojej rodziny, bliskich i bardzo bym cierpiał z powodu choroby, poddałbym się eutanazji. Mówiąc wprost: skończyłbym ze swoim życiem, żeby nie być udręką”.

Jeszcze w lipcu Morawiecki mówił o swoich problemach zdrowotnych. Jak przyznał w tym roku kilkakrotnie był w szptialu z powodów kłopotów z sercem. “Nie wiem, czy dam nawet radę wytrwać do końca tej kadencji” – mówił wówczas również “Super Expressowi”.

se.pl/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90538 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]