Aktualizacja strony została wstrzymana

Kornel Morawiecki poparł dopuszczalność eutanazji i aborcji

W wywiadzie dla „Super Expressu” Kornel Morawiecki poseł, były polityk Kukiz ’15 i lider Solidarności Walczącej powiedział w jakiej sytuacji dokonałby eutanazji.

„Myślę, że na ten temat powinniśmy przeprowadzić poważną debatę sejmową. Oczywiście eutanazja nie w sposób hitlerowski, ale jestem za eutanazją cywilizowaną, przemyślaną” – powiedział Morawiecki. Jak zanzaczył „To jest bardzo trudny temat. Ale według mnie w kwestii eutanazji, podobnie jak aborcji, potrzebna jest wolność. To do chorego powinna należeć decyzja, czy jej się poddać. Gdybym ja był problemem dla swojej rodziny, bliskich i bardzo bym cierpiał z powodu choroby, poddałbym się eutanazji. Mówiąc wprost: skończyłbym ze swoim życiem, żeby nie być udręką”.

Jeszcze w lipcu Morawiecki mówił o swoich problemach zdrowotnych. Jak przyznał w tym roku kilkakrotnie był w szptialu z powodów kłopotów z sercem. „Nie wiem, czy dam nawet radę wytrwać do końca tej kadencji” – mówił wówczas również „Super Expressowi”.

se.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (2016-10-13) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kornel-morawiecki-poparl-dopuszczalnosc-eutanazji-i-aborcji