Hymn Wielkiej Brytanii usuwany z londyńskich uczelni jako zbyt prawicowy?

Aktualizacja: 2016-10-11 4:15 pm

Brytyjskie zaślepienie polityczną poprawnością nie jest niczym nowym, jakkolwiek przyznać trzeba, że niektóre inicjatywy ciągle zaskakują.

Czy na przykład brytyjski hymn (God Save the Queen) może zostać usunięty z uroczystości wręczenia dyplomów na londyńskim uniwersytecie z powodu zarzutu o związek ze “skrajnie prawicową ideologią”? Otóż – może, taki wniosek jest właśnie rozpatrywany.

Sprawa pojawiła się w polu zainteresowania opinii publicznej za sprawą niejakiego Mohameda Abdullahi, studenta geografii i członka King’s College London Students’ Union. Domaga się on wykreślenia hymnu z uroczystości z uwagi na to, że – jak argumentuje – pieśń ta jest przestarzała i nie odzwierciedla globalnych wartości. W swoim poście na Facebooku Abdullachi kontynuuje: “W związku ze wzrostem skrajnie prawicowego nacjonalizmu w Europie i dziedzictwem Imperium Brytyjskiego jest to po prostu gówniane (…)”. Po czym kontynuuje: “Po prostu – pieprzyć państwo narodowe“. Koniec cytatu.

Jakkolwiek trudno w to uwierzyć, postulat ów spotkał się z poważnym potraktowaniem przez władze uczelni, które deklarują wsłuchanie w głos studentów i rozpoczynają konsultacje zmierzające do ustalenia które elementy ceremonii zostawić, a które winny być usunięte.

Za: express.co.uk

(MM)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90484 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]