Pierwszy prezydent Ukrainy: Ukraina z bronią jądrową to jak małpa z granatem

Aktualizacja: 2016-10-10 10:19 am

Pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk powiedział w wywiadzie dla ukraińskiego dziennika „Gordon”, że gdyby Ukraina nie pozbyła się broni atomowej to była by podobna do „małpy z granatem”.

My z bronią jądrową, nie posiadając systemów kontroli, testowania, reprodukcji bylibyśmy podobni do małpy, która trzyma w ręku granat – powiedział Krawczuk.

Pierwszy prezydent Ukrainy dodał, że nie żałuje dziś tego, że był inicjatorem pozbawienia Ukrainy broni jądrowej. Jego zdaniem w Europie nie powinno się wykorzystywać tej broni bowiem uderzenie w inny kraj jest od razu także uderzeniem w samego siebie.

Ukraina mogła stać się zakładnikiem broni jądrowej – powiedział Krawczuk. Ukraińskie głowice bojowe nie mogły bowiem być już eksploatowane a Ukraina nie posiadała możliwości ich utylizacji. Taką miały jednie Rosja.

Gazeta.ru/KRESY.PL

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90404 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]