Adminstracja Obamy odstępuje od procesu dwóch Żydów podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Izraela

Aktualizacja: 2009-05-1 10:23 am

Departament Sprawiedliwości administracji prezydenta Baracka Obamy oznajmił w piątek, 1 maja br. o wycofaniu oskarżeń wobec dwóch żydowskich i pro-izraelskich tzw. lobbystów, podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Izraela.

Decyzja administracji Obamy wpłynęła do sądu federalnego w Aleksandrii w stanie Virginia, gdzie proces przeciwko dwóm szpiegom izraelskim: Steven J. Rosen i Keith Weissman, miał się rozpocząć 2 czerwca br.

Szpiedzy izraelscy byli tzw. lobbystami organizacji o nazwie American-Israel Public Affairs Commitee – AIPAC, najbardziej wpływowego ciała, określanego eufemistycznie przez prosyjonistyczną prasę jako “pro-izraelska organizacja lobbystyczna”, a w rzeczywistości będącego działającą jawnie w Waszyngtonie komórką wywiadu izraelskiego i rozbudowaną strukturą korumpującą ustawodawców i urzędników amerykańskich.

Sędzia T.S. Ellis mający prowadzić postępowanie, odrzucił kilka wniosków rządu amerykańskiego zwracającego się o zatajenie w procesie informacji oznaczonych klauzulą tajności. W procesie mieli zeznawać w charakterze świadków najwyżsi urzędnicy administracji prezydenta Busha: m.in. b. Sekretarz Stanu Condoleeza Rice oraz b. doradca ds bezpieczeństwa narodowego, Stephen J. Hadley. Jak stwierdza pro-izraelski i pozostający pod zarządem żydowskim już od końca XIX wieku, najbardziej wpływowy dziennik The New York Times: “Rządowi decydenci dali do zrozumienia, że czują się niezręcznie w sytuacji gdyby wyżsi przedstawiciele rządu mieli otwarcie zeznawać w sądzie.”

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie NYTimes

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9039 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]