NaTemat uderza w Michaela Schudricha? Serwis sugeruje, że naczelny rabin Polski popiera eugenikę

Aktualizacja: 2016-10-4 9:05 pm

Michael Schudrich poinformować miał, że solidaryzuje się „ze wszystkimi kobietami walczącymi w obronie ich godności i praw”. Lewicowy portal NaTemat podchwycił wątek i bez większych podstaw stwierdził, że naczelny rabin Polski miał na myśli zwolenniczki aborcji domagające się prawa do mordowania swoich dzieci, sugerując tym samym, że żydowski duchowny popiera rozwiązania eugeniczne, od których nie stronili mordujący Żydów Niemcy.

„Moja dwar Tora podczas nabożeństwa porannego w pierwszy dzień żydowskiego Nowego Roku, w poniedziałek 3/10, poświęcona będzie prawom i godności kobiety w judaizmie. Chcę w ten sposób wyrazić solidarność ze wszystkimi kobietami walczącymi w obronie ich godności i praw” – poinformować miał rabin Schudrich, o czym na Facebooku napisała cytowana przez naTemat Beata Chmiel. Nie ma tu mowy o aborcji czy „Czarnym Proteście”.

Tymczasem lewicowe medium pisze: „W ten sposób chce on [Schudrich-red.] wyrazić solidarność z kobietami, które protestowały dziś na ulicach miast Polski w obronie swoich praw”, jednoznacznie, ale i miejmy nadzieję bezpodstawnie łącząc rabina z poglądami kobiet domagających się legalizacji aborcji.

Trudno bowiem wyobrazić sobie, by jakikolwiek Żyd popierał eugenikę, przez którą to życie straciło kilka milionów osób tej narodowości. Tymczasem to właśnie aborcja eugeniczna jest najczęściej stosowaną w Polsce. Na mocy tej „przesłanki” morduje się rocznie około tysiąca polskich dzieci. W ramach działań eugenicznych Niemcy mordowali Żydów w trakcie II Wojny Światowej.

MWł

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90311 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]