Papież Franciszek prosi władze Ukrainy, by nie rozkradziono pomocy finansowej dla przesiedleńców

Aktualizacja: 2016-09-29 11:26 am

Jak podaje ukraińska stacja Espreso.TV, papież Franciszek prosi ukraińskie władze, by 8 mln euro przekazane przez europejskich darczyńców na pomoc dla ukraińskich przesiedleńców nie została rozkradziona.

Papież Franciszek przekazał ukraińskim przesiedleńcom pomoc finansową w wysokości 8 mln euro. Jak podaje ukraińska stacja Espreso.tv wyraźnie zaznaczył jednak, że zebranie takiej kwoty było bardzo trudne i teraz bardzo prosi ukraińskie władze, by pieniądze przekazane przez Europejczyków w geście dobrego serca nie zostały przywłaszczone i rozkradzione. W związku z tym domaga się ścisłej kontroli nad wydatkowaniem tych środków.

Jak powiedział pochodzący z Polski biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło, papież Franciszek poprosił, by upewniono się, że wszystkie pieniądze trafiło wyłącznie do biednych i potrzebujących.

Zebrane pieniądze mają zostać wykorzystane na zakup lekarstw i żywności dla przesiedleńców, a także na naprawę budynków mieszkalnych. W pierwszej kolejności trafią one do Dnipra, Zaporoża, Mariupola i Sewerodniecka.

Espreso.tv / patrioty.org.ua / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (29 wrzesnia 2016) -- [Org. tytuł: « Papież Franciszek prosi władze Ukrainy, by nie rozkradziono pomocy finansowej dla przesiedleńców [+VIDEO]»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90139 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]