Papież Franciszek prosi władze Ukrainy, by nie rozkradziono pomocy finansowej dla przesiedleńców

Jak podaje ukraińska stacja Espreso.TV, papież Franciszek prosi ukraińskie władze, by 8 mln euro przekazane przez europejskich darczyńców na pomoc dla ukraińskich przesiedleńców nie została rozkradziona.

Papież Franciszek przekazał ukraińskim przesiedleńcom pomoc finansową w wysokości 8 mln euro. Jak podaje ukraińska stacja Espreso.tv wyraźnie zaznaczył jednak, że zebranie takiej kwoty było bardzo trudne i teraz bardzo prosi ukraińskie władze, by pieniądze przekazane przez Europejczyków w geście dobrego serca nie zostały przywłaszczone i rozkradzione. W związku z tym domaga się ścisłej kontroli nad wydatkowaniem tych środków.

Jak powiedział pochodzący z Polski biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło, papież Franciszek poprosił, by upewniono się, że wszystkie pieniądze trafiło wyłącznie do biednych i potrzebujących.

Zebrane pieniądze mają zostać wykorzystane na zakup lekarstw i żywności dla przesiedleńców, a także na naprawę budynków mieszkalnych. W pierwszej kolejności trafią one do Dnipra, Zaporoża, Mariupola i Sewerodniecka.

Espreso.tv / patrioty.org.ua / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (29 wrzesnia 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/papiez-franciszek-prosi-wladze-ukrainy-by-nie-rozkradziono-pomocy-finansowej-dla-przesiedlencow-video | Papież Franciszek prosi władze Ukrainy, by nie rozkradziono pomocy finansowej dla przesiedleńców [+VIDEO]

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content