Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemcy: kontrowersyjna sztuka teatralna

W Niemczech powstała kontrowersyjna sztuka teatralna przedstawiająca obrońców tradycyjnego modelu rodziny jako zombie. Spektakl uderza w znaną niemiecką socjolog dr Gabriele Kuby oraz w pięć innych osób, broniących wartości chrześcijańskich w tym kraju. Reżyser Falk Richter już na wstępie ukazuje ich jako potwory „z przeszłości powtarzające słownictwo i retorykę, które rzucają Niemców z powrotem w czasy narodowego socjalizmu”. Sztuka zatytułowana „Strach” czyni działaczy pro-rodzinnych przedmiotem drwin i przekonuje, że ich śmierć jest jedynym sposobem, by pozbyć się „przestarzałych przekonań”.

Dr Kuby, autorka książki „Globalna rewolucja seksualna”, złożyła pozew do sądu. Oskarża w nim berliński teatr Schaubühne o  pogwałcenie jej praw osobistych. Publicystka wyjaśnia, że jest to atak nie tylko na nią, ale i na wartości wyznawane przez miliony chrześcijan. Nie można tu już zatem mówić o kwestii prywatnej.

dg/ catholicherald, rv

Za: Radio Watykańskie (26/09/2016) | http://pl.radiovaticana.va/news/2016/09/26/niemcy_kontrowersyjna_sztuka_teatralna/1260252

Skip to content