Niemcy: kontrowersyjna sztuka teatralna

Aktualizacja: 2016-09-26 12:40 pm

W Niemczech powstała kontrowersyjna sztuka teatralna przedstawiająca obrońców tradycyjnego modelu rodziny jako zombie. Spektakl uderza w znaną niemiecką socjolog dr Gabriele Kuby oraz w pięć innych osób, broniących wartości chrześcijańskich w tym kraju. Reżyser Falk Richter już na wstępie ukazuje ich jako potwory „z przeszłości powtarzające słownictwo i retorykę, które rzucają Niemców z powrotem w czasy narodowego socjalizmu”. Sztuka zatytułowana „Strach” czyni działaczy pro-rodzinnych przedmiotem drwin i przekonuje, że ich śmierć jest jedynym sposobem, by pozbyć się „przestarzałych przekonań”.

Dr Kuby, autorka książki „Globalna rewolucja seksualna”, złożyła pozew do sądu. Oskarża w nim berliński teatr Schaubühne o  pogwałcenie jej praw osobistych. Publicystka wyjaśnia, że jest to atak nie tylko na nią, ale i na wartości wyznawane przez miliony chrześcijan. Nie można tu już zatem mówić o kwestii prywatnej.

dg/ catholicherald, rv

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89990 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]