Aktualizacja strony została wstrzymana

Kalifornia: Atak na profesora studiów żydowskich przyrównującego Palestyńczyków do nazistowskich ofiar żydowskich

Prof. William Robinson, wykładowca socjologii żydowskiej oraz badań globalnych na kalifornijskim uniwersytecie Santa Barbara przyrównał sytuację Palestyńczyków w Strefie Gazy do Żydów w niemieckich obozach koncentracyjnych podczas 2 wojny światowej, co wywołało falę protestów ze strony wpływowych i głośnych medialnie organizacji żydowskich.

Prof. Robinson wysłał emailem do około 80 swoich studentów zestaw 25 zdjęć porównujących ofiary nazistowskie oraz ofiary brutalności izraelskiej w Strefie Gazy. Zestawienie nie spodobało sie dwóm żydowskim studentom, którzy zrezygnowali z kursu oraz nagłośnili materiał.

Email prof. Robinsona nawiązuje do sytuacji Żydów w Gettcie Waszawskim i zawiera podpis „Strefa Gazy w izraelskiej Warszawie – jeden wielki obóz koncentracyjny dla Palestyńczyków. To co obserwujemy, stanowi powolny proces ludobójstwa.”

Zażalenie złożone przez żydowskich studentów i wsparte przez żydowskie organizacje, będzie rozpatrywane 15 maja br. przez akademicki komitet d/s zażaleń. Prof. Robinson ujawnił, że zatrudnił już adwokata.

50-letni prof. William I. Robinson, wykładający na uniwersytecie University of Santa Barbara od 9 lat, nazwał zażalenie i krytykę „atakiem na wolność akademicką” twierdząc, że oskarżyciele mylą pojęcia krytycyzmu z antysemityzmem.

Do nagonki na prof. Robinsona przyłączyły się oczywiście żydowskie organizacje terroru medialnego: Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL) i Instytut im. Szymona Wiesenthala. Dyrektor ADL, Abraham Foxman nazwał działanie prof. Robinsona „czystym antysemityzmem”.

W obronie prof. Robinsona stanęło wiele organizacji studenckich i grup akademickich z różnych ośrodków w Stanach Zjednoczonych. Nazywają one nagonkę „klarowną próbą zlikwidowania krytyki Izraela”.

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie JewishJournal


KOLEJNOŚÄ† UKAZYWANIA SIĘ INFORMACJI:

  • Bibula – Serwis Informacyjny – 30 kwietnia 2009
  • Nasz Dziennik – 4 maja 2009
  • …inne, podające „całą prawdę całą dobę” media – milczą…
Skip to content