Oto do czego doprowadził zachodni ateizm. Szwajcarzy masowo rozważają eutanazję

Szwajcarskie media komentują przeprowadzony kilka tygodni temu sondaż, którego wyniki właśnie ujawniono. Z badania wynika, że aż 63 procent Szwajcarów powyżej 50 roku życia nie wyklucza, że w przyszłości podda się eutanazji.

Sondaż został przeprowadzony na mieszkańcach niemieckojęzycznych części kraju, w badaniu udział wzięło 1036 osób. Szwajcarskie media przypominają jednak, że podobny był rezultat ankiety przeprowadzonej przed kilkoma laty w kantonach zamieszkanych przez ludność francuskojęzyczną – donosi wprost.pl.

Wiceprzewodnicząca organizacji Exit (zlecającej sondaż) Marion Schafroth podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowane zostały wyniki badania, przekazała, że pacjenci „w sposób oczywisty” oczekują od lekarzy rozmowy na temat eutanazji i to „bez tabu”. Zaapelowała przy tym do organizacji medycznych, by ich członkowie „rozważyli wolontariat przy zabiegach”.

W minionym roku sama organizacja Exit pomogła w samobójstwie 782 osób w niemieckojęzycznej części kraju i 213 osobom we francuskojęzycznych kantonach. Średnia wieku pacjentów, którzy decydowali się na eutanazję, wynosiła 78 lat, ich liczba wzrosła o 30 proc. w porównaniu do 2014 roku.

kra

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-09-23) | http://www.pch24.pl/oto-do-czego-doprowadzil-zachodni-ateizm--szwajcarzy-masowo-rozwazaja-eutanazje,46154,i.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content