Ten człowiek na pewno wie, co mówi! Szef FBI namawia do zasłaniania kamer w komputerach

Aktualizacja: 2016-09-18 4:12 pm

– Zasłaniajcie kamery w swoich komputerach – powiedział do uczestników konferencji na temat bezpieczeństwa dyrektor FBI, James Comey. Czynność tę, uchodzącą wciąż za przejaw przesadnej ostrożności i skłonności do ulegania spiskowym teoriom, nazwał rutynowym działaniem, takim jak zamykanie drzwi na noc i uruchamianie alarmu domowego.

Cytowane słowa Comeya padły podczas konferencji zorganizowanej przez waszyngtońskie Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych. Ich autor stwierdził wprost, że zakrywanie kamery w komputerze osobistym sprawi, iż niepowołane osoby nie będą mogły podglądać i rejestrować zachowania jego użytkownika.

Jak dotychczas, podobne ostrzeżenia specjalistów od cybernetycznego bezpieczeństwa jeśli wręcz nie trafiają w próżnię, to przynajmniej na ogół spotykają się z niewielką aprobatą u użytkowników internetu. Tymczasem hakerzy są w stanie zdalnie i w sposób niezauważony dla najbardziej zainteresowanych uruchomić kamerę w dowolnym komputerze podłączonym do sieci.

Podglądanie i podsłuchiwanie ludzi za pomocą ich własnych komputerów nie jest w Stanach Zjednoczonych (ani innych krajach) niczym nowym. FBI od dawna dysponuje technicznymi możliwościami takiej inwigilacji, co przyznał były wysoki urzędnik tej instytucji.

RoM

wprost.pl / The Hill / Mail Online / Time

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-09-17)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89824 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]