Floryda: Aresztowanie chrześcijan rozdających Biblię

Dwóch mężczyzn rozdających Pismo Święte przechodniom w miejscowości Key Largo na Florydzie, zostało aresztowanych przez szeryfa – podaje prawnicza organizacja Alliance Defence Fund – ADF. Anthony Mirto oraz Ernest Simpson, członkowie organizacji Gideons International, znanej z wydawania Pisma Świętego w 82 językach i rozprowadzania jej w 181 krajach świata, a w Stanach Zjednoczonych znanej również z umieszczonej w każdym hotelu kopii Gideons Bible, zostało aresztowanych 19 stycznia br. w czasie gdy na publicznym chodniku przy terenie szkoły Key Largo School – lecz nie na jej terenie – rozdawało Pismo Święte zainteresowanym przechodniom. W wyniku interwencji dyrektorki szkoly, miejscowy szeryfa Richarda Roth z dystryktu Monroe County najpierw zagroził aresztowaniem, a potem, w trakcie gdy mężczyźni już się pakowali, aresztował ich pod zarzutem wtargnięcia na teren prywatny (Trespassing) i umieścił w więzieniu.

Jeremy Tedesco, adwokat aresztowanych potwierdził, że jego klienci przebywali na chodniku w miejscu publicznym, a nie na terenie pobliskiej szkoły. Inny prawnik, David Corman z ADF dodał, że: „Pierwsza Poprawka do Konstytucji chroni i przyznaje prawo do angażowania się w wolność wypowiedzi na publicznym chodniku.”

Przesłuchanie w sprawie zatrzymanych odbędzie się w Sądzie Monroe County Court w dniu 5 marca. Prawnicy przygotowują wniosek o umorzenie postępowania. „Urzędnicy państwowi nie mogą straszyć aresztowaniem jako narzędziem walki o uciszanie przestrzegających prawo chrześcijan” – powiedział Cortman. „Ci mężczyźni nie naruszyli żadnego prawa, a jedyne co próbowali robić to komunikować się na terenie publicznym, na chodnikach w miejscu publicznym. […] Nie ma żadnego powodu, aby umieszczać ich w więzieniu.”

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Teraz, prosimy o zestawienie powyższej informacji z podaną wcześnie, o tym, że Amerykański reżyser wzywa młodzież do tworzenia bluźnierczych filmów, i otrzymamy obraz rzeczywistości w zachodnich krajach „wolności i demokracji”. Krajach, gdzie z pełnym rozmachem zezwala się – ba, promuje się – antychrześcijańskie fobie i szerzy antykatolicką nienawiść, a jednocześnie z największymi podejrzeniami patrzy się na chrześcijan.

Oczywiście możemy tylko domyślać się co stało by się gdyby zamiast protestanckiej wersji Biblii, którą Gideon rozprowadza, ktoś spróbował w taki sam sposób promować wierną katolicką angielskojęzyczną wersję Pisma Świętego, czyli wydanie Douay-Rheims, gdzie nie ma politycznie poprawnych zwrotów i nie wykreślono czy nie przeinaczono prawdziwych słów np. o roli Żydów w ukrzyżowaniu Chrystusa.
Angielskojęzyczna Biblia Douay-Rheims, powstała w 1582 roku na bazie przekładu Vulgate św. Hieronima z IV wieku, jest najwierniejszą wersją Pisma Świętego dostępną w języku angielskim. Była punktem odniesienia i wskazywana za wzór przez wszystkich papieży do Piusa XII włącznie, oraz przez wszystkich biskupów świata angielskojęzycznego. Potem, jak wiemy, przyszły posoborowe „Papieskie Komisje Biblijne”, które wspierały dziesiątki nowych, zniekształconych przekładów. Efekty i zamieszanie widać dzisiaj.

 

Skip to content