Polski sąd przeciw wierzącym! Nauczycielka zdjęła krzyż, a szkoła musi zapłacić jej odszkodowanie

Aktualizacja: 2016-09-16 2:03 pm

Nauczycielka matematyki w szkole w Krapkowicach wygrała w sądzie ze swoim pracodawcą. Kobieta zdjęła wiszący w pokoju nauczycielskim krzyż, mimo iż większość grona pedagogicznego chciała obecności w tym miejscu znaku wiary. Zdaniem wymiaru sprawiedliwości kobieta była szykanowana ze względu na bezwyznaniowość. Teraz otrzyma odszkodowanie.

Grażyna Juszczyk nigdy nie ukrywała, że jest osobą niewierzącą. Nie stanowiło to problemu dla innych pracowników szkoły. Napięcie zaczęło się, gdy w pokoju nauczycielki zawisnął krzyż. Związane było to z wizytą księdza biskupa w placówce.

Nauczycielka matematyki, wbrew woli większości grona pedagogicznego, zdjęła powieszony tam krzyż. Gdy pracownicy szkoły zauważyli ten fakt, podjęli działania zmierzające do przywrócenia krucyfiksu na jego miejsce. Powieszono go ponownie, ale Juszczyk ponownie zdjęła symbol męki i śmierci Pana Jezusa.

Sprawą zainteresowała się rada pedagogiczna. Nauczyciele stojący za krzyżem uznali, że matematyk dopuściła się kradzieży. Grożono jej poinformowaniem policji. Juszczyk przekonuje, że stosowano wobec niej 

„ostracyzm i drwiny”.

To wszystko zdaniem sądu było „dyskryminacją w formie molestowania”. Teraz szkoła musi wypłacić ateistce 5 tysięcy złotych odszkodowania oraz przeprosić ją w lokalnej prasie.

Walczyć z krzyżem pomagali Grażynie Juszczyk prawnicy z Towarzystwa Antydyskryminacyjnego. Jak poinformowała radio TOK FM Karolina Kędziora z tej organizacji, ateistyczna matematyk domagała się aż 25 tysięcy złotych za owe „naruszające godność szykany i upokorzenie”. Zdaniem lewicowo-liberalnej rozgłośni wyrok w sprawie jest precedensem.

Krzyż w szkole w Krapkowicach nie dyskryminuje już Grażyny Juszczyk. Teraz brak krzyża dyskryminuje broniącą krucyfiksu większość grona pedagogicznego. Czy Towarzystwo Antydyskryminacyjne stanie w ich obronie?

Źródło: TOK FM

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-09-16)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89797 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]