Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Rodriguez Maradiaga: nikt nie rodzi się homoseksualistą

– Nikt nie rodzi się homoseksualistą – mówił kardynał Oscar Andres Rodriguez Maradiaga z Hondurasu w czasie dwugodzinnej dyskusji z dziećmi w wieku szkolnym. Hierarcha przebywał w ubiegłym tygodniu w Münster (Niemcy).

Kardynał, któremu młodzi ludzie zadawali szereg pytań dotyczących etyki seksualnej zagadnięty o stosunek Kościoła do osób o skłonnościach homoseksualnych, wyraźnie stwierdził, że „homoseksualistą nikt się nie rodzi i nie jest tak, że ktoś nim musi pozostać na całe życie”.

 Każdy rodzi się jako mężczyzna lub kobieta, by móc kochać innych. Taki jest Boży plan. Dodał, że „naturalna orientacja seksualna ulega zmianie pod wpływem negatywnych doświadczeń z dzieciństwa lub okresu dojrzewania np. wskutek wykorzystywania seksualnego czy kontaktu z pornografią”.

– Seksualność jest darem Boga – mówił kardynał. – To nie hobby, ale wyraz miłości. Nikt nie powinien być niewolnikiem swoich seksualnych namiętności, lecz należy nauczyć się panować nad nimi, trzeba być odpowiedzialnym i zbudować poczucie własnej wartości. Duchowny wyjaśnił, że „w tym celu konieczna jest formacja, a nie tylko informacja”. – Kto chce być ojcem lub matką, ten  zachowuje się zgodnie z planem Bożym – konstatował.

W dyskusji padła prośba o ustosunkowanie się hierarchy do propozycji wyświęcania kobiet na księży. Kard. Maradiaga powiedział: Gdyby Bóg chciał, by kapłaństwo było możliwe dla kobiet, to Matka Boska – Maryja, najświętsza ze wszystkich kobiet – zostałaby wyświęcona przez Niego jako pierwsza.

Duchowny został zaproszony na spotkanie przez Niemiecko-Honduraskie Stowarzyszenie z okazji otwarcia Konsulatu Honorowego Republiki Hondurasu w Duisburgu. Kardynał Maradiaga jest przewodniczącym organizacji Caritas Internationalis i szefem Rady złożonej z dziewięciu kardynałów, która  pomaga Franciszkowi zreformować Kurię Rzymską.

Jego wypowiedzi – jak podkreśla portal Life Site News – są pozytywnie „zaskakujące”, zwłaszcza w kontekście niedawnych doniesień o tym, że lewicowy miliarder George Soros miał nadzieję wpłynąć na kardynała, aby pomógł on w kampanii publicznego podważania autorytetu moralnego Kościoła.

Kardynał Maradiaga poparł sieć organizacji PICO, finansowanych przez Sorosa, które mają przeciwdziałać „antygejowskiej retoryce Kościoła”. W 2013 roku, kardynał w specjalnym nagraniu wzywał do włączenia się w projekty PICO.

Źródło: lifesitenews.com

AS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-09-16)

Skip to content