Szef Parlamentu Europejskiego: Polska jest współfinansowana przez ciężko pracujących Niemców

Martin Schulz w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung stwierdził, że państwa Europy Środkowo-Wschodniej „zostawiły Niemcy na lodzie”.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz powiedział, że kraje z Europy Środkowo-Wschodniej zawiodły, nie przychodząc z pomocą Niemcom podczas kryzysu imigranckiego. Stwierdził też, że to Berlin poniósł nawiększe ciężary kryzysu. Jednocześnie Schulz odrzucił tezę jakoby Niemcy stosowały „moralny imperializm” wobec innych krajów. Stwierdził: Niemiecki rząd nie wymachiwał moralną maczugą, lecz uznał problem. Niemcy są największym krajem Unii Europejskiej i muszą w związku z tym ponosić największe ciężary. Dodał również: Inne państwa pozostawiły jednak (Niemcy) na lodzie.

Kontynuując temat Schulz powiedział, że Niemcy ponoszą „ogromne koszty” pomagania krajom, które teraz odmówiły przyjmowania imigrantów. Jego zdaniem Niemcy powinny stwierdzić, że musimy porozmawiać o polityce europejskiej i podziale obciążeń. Przewodniczący stwierdził, że 17 mld euro, które Polska rocznie otrzymuje netto z budżetu UE są współfinansowane przez ciężko pracujących ludzi w Niemczech.

W dalszym ciągu odnosząc się do kryzysu imigranckiego Schulz porównał ją do unijnej polityki wobec Rosji. Stwierdził, że państwa unijne, które poczuły się zagrożone rosyjską polityką otrzymały pomoc militarną oraz „praktyczną solidarność” w formie sankcji przeciwko Rosji. Kiedy jednak pojawiła się kwestia imigrantów te same kraje, które jeszcze wczoraj domagały się – z powodzeniem – solidarności, mówią teraz, że nie są gotowe, by cokolwiek uczynić.

kresy.pl / stooq.pl

Za: Kresy.pl (16 wrzesnia 2016)

 


 

Eurokrata Schulz żali się na Polskę: dajemy wam miliardy, a wy nas zostawiliście na lodzie

W wywiadzie dla dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” przewodniczący Parlamentu Europejskiego zarzucił krajom Europy Środkowo-Wschodniej, że podczas kryzysu uchodźczego zostawiły ponoszące największe ciężary kryzysu Niemcy „na lodzie”.

– Niemiecki rząd nie wymachiwał moralną maczugą, lecz uznał problem. Niemcy są największym krajem Unii Europejskiej i muszą w związku z tym ponosić największe ciężary – powiedział szef PE dziennikarzom „FAZ”. – Inne państwa pozostawiły jednak (Niemcy) na lodzie – zauważył polityk niemieckiej SPD.

„Ogromne koszty” ponoszone przez Niemcy w ramach pomocy udzielanej krajom, które teraz odmawiają przyjęcia uchodźców powodują, że zdaniem Schulza RFN ma prawo powiedzieć: „w takim razie musimy porozmawiać o polityce europejskiej i podziale obciążeń”.

17 mld euro, które Polska dostaje netto co roku z budżetu UE „są współfinansowane przez ciężko pracujących ludzi w Niemczech” – zauważył niemiecki polityk.

Eurokrata przypomniał, że kiedy kraje należące do UE czuły się zagrożone przez Rosję, otrzymały militarną pomoc, a także „praktyczną solidarność” – sankcje skierowane przeciwko Moskwie. Gdy jednak „przychodzą uchodźcy, te same kraje, które jeszcze wczoraj domagały się – z powodzeniem – solidarności, mówią teraz, że nie są gotowe, by cokolwiek uczynić” – wypominał Schulz.

Źródło: rp.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-09-16)

 

 


 

Skip to content