Irlandia: Geje mogą oddawać krew

Aktualizacja: 2016-09-10 1:00 pm

INFO: Irlanda Płn. zrezygnowała z obowiązującego od ponad 30 lat zakazu oddawania krwi przez homoseksualistów.

Zamiast bezwzględnego zakazu oddawania krwi, teraz geje mogą oddawać krew, jeśli przez ostatni rok nie mieli kontaktów seksualnych z osobami tej samej płci. Stowarzyszenia gejowskie uznały zmiany za krok w dobrym kierunku, ale jednocześnie stwierdziły, że zakaz powinien zostać zmieniony w ogóle.

Podobne przepisy przyjęto w 2011 r. w Wielkiej Brytanii. 

Źródło: www.rt.com

Opracował: JW

Za: korwin-mikke.pl (03-09-2016) -- [Org. tytuł: «Geje mogÄ… oddawać krew»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89774 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]