Chcą „zabrać wilkom owczą skórę”! Jest petycja do kardynała Dziwisza w sprawie „Znaku” i „Tygodnika Powszechnego”

Aktualizacja: 2016-09-13 11:11 am

Prosimy Księdza Kardynała o ochronę przed wilkami, które zuchwale utrzymują, że porywają za aprobatą pasterzy – czytamy w liście do Metropolity Krakowskiego, który można podpisać na stronie maszwplyw.pl. Jego autorzy proszą kardynała Dziwisza o wycofanie czasopismom „Znak” i „Tygodnik Powszechny” asystentów kościelnych oraz odebranie im tytułu „katolickich” w związku z ich zaangażowanie w przewrotną homokampanię „Przekażcie sobie znak pokoju”.

Środowiska LGBT rozpoczęły kampanię „Przekażmy sobie znak pokoju”. Do cynicznego wykorzystania symboliki liturgicznego znaku pokoju zaangażowano redakcje czasopism określających się jako „katolickie”, w tym „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”. Działają one ramię w ramię z promującą homoseksualizm Kampanią Przeciw Homofobii.

Zdecydowane stanowisko w tej sprawie wydał ks. kard. Stanisław Dziwisz. Przypominając o obowiązującym w Kościele miłosierdziu dla grzeszników przywołał jednoznaczne potępienie dla samego grzechu.

Stwierdził też, że „w fałszowanie niezmiennej nauki Kościoła włączyły się również niektóre środowiska katolickie, których wypowiedzi i publikacje odeszły od Magisterium. Powołując się wybiórczo na wypowiedzi papieża Franciszka, przemilcza się te, w których Ojciec Święty tłumaczy, że w sprawie homoseksualizmu „powtarza tylko naukę zawartą w Katechizmie”.

Autorzy apelu – Fundacja Źycie i Rodzina – zachęcają do wyrażenia wdzięczności Metropolicie Krakowskiemu za to jednoznaczne stanowisko, którego naturalną konsekwencją powinno być wycofanie asystentów kościelnych obu czasopism oraz odebranie im tytułu „katolickich”.

List „Zabierzmy wilkom owczą skórę” skierowany do księdza kardynała Stanisława Dziwisza można podpisać korzystając ze strony maszwplyw.pl.

Wobec tak zuchwałego odejścia od niezmiennego Magisterium, uważam, że zasadnym jest odebranie „katolickiego” statusu czasopismom „Tygodnik Powszechny” oraz „Znak”, których redakcje podlegają jurysdykcji kanonicznej Księdza Kardynała. Ich zaangażowanie w kampanię „Przekażmy sobie znak pokoju” jest źródłem zgorszenia, które karmi się nadużywaniem katolickiej afiliacji. Status katolickiego czasopisma traktują oni niczym owczą skórę, dzięki której łatwiej tym wilkom siać spustoszenie w owczarni Dobrego Pasterza. Dlatego prosimy Księdza Kardynała o ochronę przed wilkami, które zuchwale utrzymują, że porywają za aprobatą pasterzy – czytamy w liście Fundacji Źycie i Rodzina zamieszczonym na maszwplyw.pl.

Źródło: maszwplyw.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-09-13)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89687 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]