Straciła koronę Miss Kalifornii i jest dalej szykanowana

Miss Kalifornia, którą wypowiedź o małżeństwie jako związku między mężczyzną a kobietą kosztowała utratę korony Miss Ameryka, poddawana jest kolejnym szykanom.

Sponsorzy Carrie Prejean z jej rodzimego stanu nalegają, by publicznie przeprosiła homoseksualistów za „uwłaczającą ich godności uwagę” i wycofała z „narzucania innym swej chrześcijańskiej wiary”.

Jako uzasadnienie tego żądania podano fakt, iż będąc sponsorowana przez stan Kalifornia jest jego reprezentantką, zatem powinna powstrzymać się od przedstawiania osobistych poglądów sprzecznych ze stanowymi (sic!).

Prejean jednak broni swojej wypowiedzi, powołując się na wynik głosowania nad Propozycją 8, w którym mieszkańcy Kaliforni wypowiedzieli się za wprowadzeniem poprawki do stanowej Konstytucji, definiującej małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

– Reprezentowałam Kalifornię – oświadczyła Prejean – reprezentowałam większość mieszkańców Kaliforni.

Keith Lewis, dyrektor wykonawczy konkursu Miss Kalifornia USA wystosował oświadczenie potępiające postawę Miss Kalifornia.

– Jako dyrektor wykonawczy Miss CA USA i jeden z przywódców rodziny Miss CA, zostałem osobiście zasmucony i zraniony, faktem, że Miss Kalifornia 2009 wierzy, iż prawa małżeńskie przynależą wyłącznie kobiecie i mężczyźnie. Choć wierzę, że każda religia powinna móc decydować o rodzaju związków, które akceptuje, uważam, iż nasz rząd nie ma prawa dyskryminowania kogokolwiek. Nie ma miejsca na epatowanie przekonaniami religijnymi w polityce Miss CA.

Mimo nacisków Prejean odmówiła przeprosin za swoje słowa.

– Nie wycofam się z tego, co powiedziałam. Nie ma mowy, bym nie broniła tego, w co wierzę. W momencie gdy odpowiedziałam na pytanie jury, wiedziałam, że moja odpowiedź mnie dyskwalifikuje. Mówiłam z głębi mojego serca, świadcząc o swojej wierze i Bogu. Nie mogłam odpowiedzieć inaczej. Być może moja odpowiedź była obraźliwa. Jednak tak postawione pytanie nie było sprawą politycznej poprawności. Było sprawą poprawności biblijnej.

Oprócz ataków ze strony lobby homoseksualnego i pogardliwych wypowiedzi medialnych gwiazdorów, Miss Kalifornia dostaje także setki przychylnych jej e-maili – głównie od osób młodych, pełnych podziwu dla jej nonkonformizmu. Oto kilka z wypowiedzi, które upubliczniono:

– Niezwykłe, że młoda kobieta ma odwagę przeciwstawić się gejowskiej mafii i naszym pozbawionym kręgosłupa reprezentantom. Jesteś dla nas wszystkich inspiracją.
– Dziękuję za to, co zrobiłaś. Wiem, że pewnie czujesz się jakby cały świat był przeciw Tobie, ale dla wspólnoty chrześcijańskiej jesteś bohaterką i jestem z Ciebie dumna.
– Jesteś moją prawdziwą Miss USA!
– Carrie, liczba osób popierających Cię znacznie przewyższa ograniczoną mniejszość, która jest przeciw Tobie.

Na niedzielnym spotkaniu w The Rock Church w San Diego Miss Kalifornia podsumowała swoje doświadczenie: – Dowiedziałam się dzięki temu, że Bóg ma dla nas większą koronę niż ta, którą jakikolwiek człowiek mógłby ofiarować.

BB/Worldnetdaily

Za: Fronda.pl
„Jest lepsza korona od korony Miss Ameryki”

Zobacz także:

Skip to content