Minister edukacji: Polacy współodpowiedzialni za Jedwabne

Aktualizacja: 2016-09-9 11:06 am

OPINIA: JE Anna Zalewska, minister edukacji z PiS, powiedziała w RMF FM, że pogrom w Jedwabnem to “współodpowiedzialność Polaków”.

– Ja już o tym mówiłam na konferencji prasowej w Ministerstwie Edukacji. Prosiłam wtedy, żeby dyskutować o tym w szerokim kontekście – okupowanego kraju, roku 1941, o tym, że byliśmy pod niewolą niemieckiego okupanta – mówiła p. Zalewska. – Musimy z bólem powiedzieć, że była to współodpowiedzialność Polaków – stwierdziła minister edukacji.

Pytana, czy była to współodpowiedzialność czy sprawstwo, odpowiedziała: “współodpowiedzialność”.

– Mówimy o tym, że nie należy tych miejsc i sytuacji traktować jako jedynego źródła wiedzy o zachowaniu Polaków w stosunku do Żydów. Przypominam, że Państwo Podziemne karało za mordowanie Żydów. W związku w tym mówmy o udziale Polaków w dramatach i pogromach, ale mówmy w kontekście historycznym – dodała minister.

Źródło: rmf24.pl

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (08-09-2016)

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89631 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]