Aktualizacja strony została wstrzymana

Wizyta o. Tadeusza Rydzyka CSsR w ambasadzie Izraela

Założyciel i dyrektor Radia Maryja oraz Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk CSsR złożył wizytę w Ambasadzie Izraela w Warszawie.

o. Tadeusz Rydzyk i Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce (fot. Ambasada)

Podczas godzinnej rozmowy z Ambasador Izraela Anną Azari poruszone zostały kwestie budowania dialogu polsko-żydowskiego oraz ochrony pamięci o żydowskich sąsiadach.

Dodatkowo, o. Tadeusz Rydzyk CSsR nawiązał do swoich licznych wizyt w Izraelu. Chwaląc izraelską kuchnię, kulturę, krajobrazy i niezwykłe osiągnięcia izraelskich naukowców dyrektor Radia Maryja przyznał, że był pod wielkim wrażeniem wielu kultur żyjących pod jednym dachem.

„Ta wielokulturowość jest piękna, wzbudza szacunek i powoduje wielkie ubogacenie i urozmaicenie izraelskiego społeczeństwa” – dodał.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR wręczył Ambasador w prezencie album z otwarcia Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, gdzie znajduje się wyjątkowa Kaplica Pamięci, oddająca cześć Polakom, którzy zostali zamordowani za pomoc udzieloną Żydom w czasie II wojny światowej oraz wystosował zaproszenie do złożenia wizyty w Toruniu.

Ambasada Izraela w Polsce/RIRM

Za: Radio Maryja (07 września 2016) | http://www.radiomaryja.pl/informacje/o-tadeusz-rydzyk-cssr-izrael-piekny/

Skip to content