Izraelskie samoloty zaatakowały terytorium Syrii

Aktualizacja: 2016-09-8 2:03 pm

Według strony izraelskiej, nalot był odpowiedzią na wcześniejszy ostrzał moździerzowy ze strony syryjskich wojsk rządowych.

Jak informuje dziennik Haaretz, izraelskie samoloty zaatakowały w czwartek syryjskie wyrzutnie moździerzowe, z których kilka godzin wcześniej omyłkowo ostrzelano północną część Wzgórz Golan, kontrolowaną przez Izrael.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, co najmniej trzy pociski rakietowe wystrzelone z izraelskich samolotów spadły w rejonie miasta Al-Kunajtira. Według źródeł syryjskich, zginęło czterech żołnierzy sił rządowych i zniszczono jeden z moździerzy. Oficjalnie izraelska armia obarcza całkowitą odpowiedzialnością za zdarzenia stronę syryjską.

Strona syryjska twierdzi, że do nalotu doszło w środę w nocy. Celem miały być  obszary na wschód od miasta Hadar, w rejonie Al-Kunajtira. W wyniku nalotu doszło do pewnych zniszczeń. Damaszek twierdzi, że Izrael zapewnia bezpośrednie wsparcie grupom terrorystycznym powiązanym z Dżabhat al-Nusra na południu Syrii.

To już drugi incydent tego rodzaju, do jakiego doszło w ostatnich dniach. W niedzielę siły izraelskie zaatakowały artylerię syryjskich wojsk rządowych w reakcji na pocisk, który spadł na izraelską część Wzgórz Golan. Wówczas nikt nie został ranny. Zdaniem izraelskiej armii ostrzał nie był celowy, lecz przypadkowy. Podobny incydent miał miejsce również dwa tygodnie temu.

Haaretz.com / sana.sy / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89604 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]