Aktualizacja strony została wstrzymana

Ukraina: zamalowano mural z wizerunkiem Pana Jezusa. Widziano w nim… „przejawy separatyzmu”

Wielobarwny mural przedstawiający Pana Jezusa i zawierający cytaty z Pisma Świętego znajdował się na ścianie posterunku policji drogowej w miejscowości Baranówka (obwód Źytomirski). Wizerunek został jednak zamalowany.

Autorami muralu byli malarze Władmir Krawczuk i Walentin Retman. Obaj nosili się z zamiarem stworzenia jeszcze kilku innych podobnych murali, tak, aby stanowiły dekorację w dniu święta miasta, które przypada na 21 września.

Jeden z deputowanych do Rady Miejskiej, Ołeh Kowalskyj, poinformował, że decyzja o zamalowaniu wizerunku Jezusa zapadła w czasie tzw. „okrągłego stołu”. Uczestniczyli w nim włodarze miasta i przedstawiciele kilku stowarzyszeń. Na spotkaniu można było usłyszeć, że „wszelkie objawy separatyzmu i rosyjskiego widzenia świata będą tępione w zarodku”.

Deputowany zdradził, że już w trakcie powstawania muralu namawiali jego autorów do zaniechania malowania. Zarówno Krawczuk jak i Retman nie chcieli jednak o tym słyszeć. – Skoro tak, to sami zabraliśmy się za zamalowanie powstałego na ścianach posterunku dzieła – powiedział deputowany z Baranówki (ukr. Baraniwka).

Na razie na miejscu, gdzie znajdował się mural z wizerunkiem Chrystusa i cytaty z Pisma Świętego pojawiły się flagi ukraińskie i ukraińskie godło. Po zamalowaniu wizerunku Syna Bożego sprawcy wykonali sobie zdjęcie z czarno-czerwoną flagą OUN-UPA.

– To rozwiązanie tymczasowe. Co będzie potem, niech zdecyduje gmina – powiedział Ołeh Kowalskyj.

Źródło: www.sedmitza.ru

ChS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-09-03)

Skip to content