USA: gazeta uznała określenie „chrześcijański” za obraźliwe. Dziennik tłumaczy się… błędem

Aktualizacja: 2016-08-29 11:25 am

Dziennik Knoxville News Sentinel z miasta Knoxville w amerykańskim stanie Tennessee, odmówił wydrukowania ogłoszenia sklepu Cedar Springs Christian z artykułami religijnymi. W ogłoszeniu o sprzedaży filii sklepu Cedar Springs Store znalazło się określenie „chrześcijański”.

Zleceniodawczyni nie wydrukowanego ogłoszenia nie kryła zdziwienia. – Dopóki tego nie zobaczyłam na własne oczy, nie mogłam uwierzyć. To co zrobili obraża nas, wszystkich chrześcijan – powiedziała oburzona.

Właścicielka sklepu z dewocjonaliami  postanowiła opowiedzieć o wszystkim  na swoim facebookowym profilu. Zadała także pytanie: Czy uważacie, że określenie „chrześcijański” może kogokolwiek obrażać?

Odzew mieszkańców wschodniego Tennessee był natychmiastowy. Rozdzwoniły się telefony, pani McGinnis otrzymała setki maili ze wsparciem. W końcu przedstawicielka gazety Knoxville News Sentinel także zabrała głos przepraszając za zaistniałą sytuację. – To zapewne jakiś błąd w systemie – miało brzmieć tłumaczenie ze strony redakcji.

Źródło: Fox News”

ChS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89371 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]