Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: gazeta uznała określenie „chrześcijański” za obraźliwe. Dziennik tłumaczy się… błędem

Dziennik Knoxville News Sentinel z miasta Knoxville w amerykańskim stanie Tennessee, odmówił wydrukowania ogłoszenia sklepu Cedar Springs Christian z artykułami religijnymi. W ogłoszeniu o sprzedaży filii sklepu Cedar Springs Store znalazło się określenie „chrześcijański”.

Zleceniodawczyni nie wydrukowanego ogłoszenia nie kryła zdziwienia. – Dopóki tego nie zobaczyłam na własne oczy, nie mogłam uwierzyć. To co zrobili obraża nas, wszystkich chrześcijan – powiedziała oburzona.

Właścicielka sklepu z dewocjonaliami  postanowiła opowiedzieć o wszystkim  na swoim facebookowym profilu. Zadała także pytanie: Czy uważacie, że określenie „chrześcijański” może kogokolwiek obrażać?

Odzew mieszkańców wschodniego Tennessee był natychmiastowy. Rozdzwoniły się telefony, pani McGinnis otrzymała setki maili ze wsparciem. W końcu przedstawicielka gazety Knoxville News Sentinel także zabrała głos przepraszając za zaistniałą sytuację. – To zapewne jakiś błąd w systemie – miało brzmieć tłumaczenie ze strony redakcji.

Źródło: Fox News”

ChS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-08-27) | http://www.pch24.pl/usa--gazeta-uznala-okreslenie-chrzescijanski-za-obrazliwe--dziennik-tlumaczy-sie----bledem,45518,i.html

Skip to content