Kolejna obca armia na polskiej ziemi. Wszystko w ramach wspierania wschodniej flanki NATO

Aktualizacja: 2016-08-25 4:46 pm

W ramach operacji wymiany rotacyjnych sił – Reassurance – przybyli do Polski kolejni żołnierze z Kanady. Pozostaną w naszym kraju przez najbliższe sześć, maksymalnie siedem miesięcy – informuje „Rzeczpospolita”.

Przez ten czas Kanadyjczycy wezmą udział w międzynarodowych ćwiczeniach odbywających się na wschodniej flance NATO. Ilu ich będzie? Do końca sierpnia do Polski przyleci w sumie 220 żołnierzy z bazy w Edmonton.

Od maja 2014 roku już ponad tysiąc kanadyjskich żołnierzy ćwiczyło wraz z polskim na terenie naszego kraju, realizując zadania w ramach Operacji Reassurance. Kanada, jak przypomina dziennik, będzie dowodzić – rozlokowanym na Łotwie – batalionem sił NATO w Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: „Rzeczpospolita”

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-08-25)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89306 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]