Aktualizacja strony została wstrzymana

Hiszpania: gender krytykować nie wolno. Nawet biskupom podczas homilii

Kard. Antonio Cañízares skrytykował, jak to określił, „nowe smoki” naszych czasów, w tym ideologię gender. Kolejni hiszpańscy biskupi stają się celem nagonki medialnej za negatywną opinię na temat skutków gender w społeczeństwie.

Podczas homilii w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej kard. Antonio Cañízares przestrzegł przed „nowymi smokami”, które narzucają „ideologię gender jako dominującą”. Ponadto bronią „ideologii materialistycznej, która ani nie szanuje, ani nie broni ubogiego”. Wśród „smoków”, które w historii groziły ludzkości, kard. Cañizares wymienił imperia tak rzymskie, jak i nazistowskie oraz sowieckie w XX w., a obecnie materializm i ideologię gender. Maryja jest przykładem troski o „nową ludzkość” – podkreślił kard. Cañízares.

Kilka miesięcy temu przestrzegał on przed politykami, którzy wsparci przez „imperium gejowskie” i „niektóre ruchy feministyczne” uderzają w dobro rodziny, narzucając ideologię gender. Za te słowa hierarcha został pozwany do sądu. W ostatnim czasie z podobną reakcją spotkali się biskupi Alcalá de Heneras, Getafe, Kordoby i Santander. Hiszpańscy biskupi cytują przy tym słowa Papieża Franciszka o tragicznych skutkach ideologii gender, które wypowiedział podczas spotkania z polskim episkopatem w Krakowie.

To nie pierwsza anty-rodzinna nagonka na biskupów Hiszpanii. Kilka tygodni temu umorzono postępowanie karne przeciwko kardynałowi Antonio Cañizaresowi, oskarżonemu przez homoseksualistów o „mowę nienawiści”. Sędzia nie dopatrzył się „żadnych treści kryminalnych” ani „mowy nienawiści’ w kazaniu, wygłoszonym przez duchownego 13 maja. Sędzia tłumaczył, że duchowny potępiając ataki „gejowskiego imperium” na rodzinę chrześcijańską, nie dopuścił się „mowy nienawiści,” lecz zwyczajnie skorzystał z prawa do wolności słowa. Postępowanie karne przeciwko kardynałowi Cañizaresowi zostało umorzone. Duchownego pozwała hiszpańska Sieć Pomocy Uchodźcom, która poza „homofobią” zarzuciła mu „ksenofobię.”

Sąd umorzył także drugie postępowanie wszczęte przez homoseksualistów z organizacji Lambda i 55 innych stowarzyszeń. Lambda złożyła pozew potępiając kard. Cañizaresa za wygłoszenie homilii – jak napisali – „pełnej słów nienawiści, homofobii i szowinizmu, które zachęcają jedynie do nienawiści wobec tych, którzy nie pasują do archaicznych modeli bronionych przez hierarchię katolicką”.

Były prefekt watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mówił w kazaniu skierowanym do wiernych podczas nabożeństwa fatimskiego: – Rodzina jest dzisiaj nękana wieloma poważnymi zagrożeniami (..) Mamy ustawodawstwo uderzające w rodzinę i działania podejmowane przez siły polityczne oraz społeczne z udziałem ruchów imperium gejowskiego. Szerzą się koncepcje radykalnego feminizmu i najbardziej podstępna ze wszystkich teoria gender.

Radio Watykańskie, kra

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-08-17) | http://www.pch24.pl/hiszpania--gender-krytykowac-nie-wolno--nawet-biskupom-podczas-homilii-,45357,i.html

Skip to content