Aktualizacja strony została wstrzymana

Hiszpania: zabronione krytykowanie gender

Kard. Antonio Cañízares skrytykował, jak to określił, „nowe smoki” naszych czasów, w tym ideologię gender. Kolejni hiszpańscy biskupi stają się celem nagonki medialnej za negatywną opinię na temat skutków gender w społeczeństwie.

Podczas homilii w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej kard. Antonio Cañízares przestrzegł przed „nowymi smokami”, które narzucają „ideologię gender jako dominującą”. Ponadto bronią „ideologii materialistycznej, która ani nie szanuje, ani nie broni ubogiego”. Wśród „smoków”, które w historii groziły ludzkości, kard. Cañizares wymienił imperia tak rzymskie, jak i nazistowskie oraz sowieckie w XX w., a obecnie materializm i ideologię gender. Maryja jest przykładem troski o „nową ludzkość” – podkreślił kard. Cañízares.

Kilka miesięcy temu przestrzegał on przed politykami, którzy wsparci przez „imperium gejowskie” i „niektóre ruchy feministyczne” uderzają w dobro rodziny, narzucając ideologię gender. Za te słowa hierarcha został pozwany do sądu. W ostatnim czasie z podobną reakcją spotkali się biskupi Alcalá de Heneras, Getafe, Kordoby i Santander. Hiszpańscy biskupi cytują przy tym słowa Papieża Franciszka o tragicznych skutkach ideologii gender, które wypowiedział podczas spotkania z polskim episkopatem w Krakowie.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt/ rv

Za: Radio Watykańskie (16/08/2016) – [„Hiszpania: zabronione krytykowanie gender”]

.